Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

MNS MOBILITY NETWORK SOLUTIONS SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 07.10.2026 (ANAF)

MNS MOBILITY NETWORK SOLUTIONS SRL (CUI 23056221) este înmatriculată din 2008 cu număr ORC J2008000048028 și are sediul în județul Arad. Activitatea principală: Intermedieri în comerțul cu produse diverse (cod CAEN 4619). În 2023, firma a raportat o cifră de afaceri de 46.665 RON și un profit net de 1.824 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 14,4% față de 2022.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
23056221
Nr. ORC
J2008000048028
EUID
ROONRC.J2008000048028
Înmatriculată
18 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Diaconul Coresi 26/A, Mun. Arad Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2023).

Cifra de afaceri
46.665 RON
2023▼ 14,4%
Rezultat net
1.824 RON
2023▼ 46,1%
Angajați
—
2023

Activitate

CAEN principal
4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
Secțiunea G · Diviziunea 46 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2023 divergent
4519 Comerț cu alte autovehicule

În bilanțul pe 2023, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4619 — Intermedieri în comerțul cu produse diverse). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (47) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 10 diviziuni
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (1)
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (7)
  • 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
  • 4212 Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri
  • 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4291 Construcții hidrotehnice
  • 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (11)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
Diviziunea 45 · Comerț cu ridicata și cu amănuntul, întreținerea și repararea autovehiculelor și motocicletelor (4)
  • 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)
  • 4519 Comerț cu alte autovehicule
  • 4531 Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule
  • 4532 Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (12)
  • 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
  • 4612 Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
  • 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
  • 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
  • 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor
  • 4647 Comerț cu ridicata al mobilei, covoarelor și a articolelor de iluminat
  • 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
  • 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
  • 4674 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
  • 4676 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (5)
  • 4931 Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
  • 4932 Transporturi cu taxiuri
  • 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 4942 Servicii de mutare
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (2)
  • 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
  • 5229 Alte activități anexe transporturilor
Diviziunea 66 · Activități auxiliare pentru intermedieri financiare, activități de asigurare și fonduri de pensii (3)
  • 6622 Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
  • 6629 Alte activități auxiliare de asigurări și fonduri de pensii
  • 6630 Activități de administrare a fondurilor
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
Diviziunea 77 · Activități de închiriere și leasing (1)
  • 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Surse: MFinanțe (2016–2018, 2020–2025) și ANAF (2019). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — 0 23.532 — 20.463 -6.010 —
2024 — 0 23.532 — 20.463 -6.010 —
2023 46.665 1.824 39.033 — 35.964 -6.010 —
2022 54.492 3.387 71.793 — 63.959 -7.834 —
2021 19.535 -18.777 137.532 — 126.310 -11.222 1
2020 16.075 11 136.944 — 144.499 7.555 1
2019 10.320 -7.865 145.726 1.299 151.972 7.545 1
2018 36.670 -15.578 98.219 3.264 110.365 15.410 1
2017 30.137 -19.244 84.922 5.229 110.680 30.987 1
2016 46.537 -24.369 1.602 8.689 43.144 50.231 1

Indicatori financiari

bilanț 2023 (vs 2022)
Grad de îndatorare
108,53% (2022: 112,25%)
Datorii / Total active (total active: 35.964 RON)
Solvabilitate generală
0,92 (2022: 0,89)
Total active / Datorii (total active: 35.964 RON)
Autonomie financiară
-16,71% (2022: -12,25%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 35.964 RON)
Rentabilitate active (ROA)
5,07% (2022: 5,3%)
Profit net / Total active (total active: 35.964 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
3,91% (2022: 6,22%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2023). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre MNS MOBILITY NETWORK SOLUTIONS SRL

Reprezentantul firmei este: OLAR ȘTEFAN-AURELIAN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2023