Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

FMV CONSTRUCT SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 16.10.2026 (ANAF)

FMV CONSTRUCT SRL (CUI 23109865) este înmatriculată din 2008 cu număr ORC J17/117/2008 și are sediul în județul Galați. Activitatea principală: Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice (cod CAEN 7499). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 106.918 RON, un profit net de 29.969 RON și un număr mediu de 2 salariați. Cifra de afaceri a crescut cu 12,1% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
23109865
Nr. ORC
J17/117/2008
EUID
ROONRC.J17/117/2008
Înmatriculată
18 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Oţelarilor 24, Mun. Galaţi Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
106.918 RON
2025▲ 12,1%
Rezultat net
29.969 RON
2025▲ 43,7%
Angajați
2
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
Secțiunea N · Diviziunea 74 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (7499 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (20) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 7 diviziuni
  • 3311 Repararea articolelor fabricate din metal
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 33 · Repararea, întreținerea și instalarea mașinilor și echipamentelor (1)
  • 3311 Repararea articolelor fabricate din metal
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (1)
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (1)
  • 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (11)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (4)
  • 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
  • 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 6831 Agenții imobiliare
  • 6832 Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (1)
  • 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
Diviziunea 81 · Activități de peisagistică și servicii pentru clădiri (1)
  • 8129 Alte activități de curățenie

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 106.918 29.969 11.067 142 45.289 34.364 2
2024 95.394 20.849 5.252 142 26.171 21.061 2
2023 81.753 3.785 3.971 0 7.882 3.911 2
2022 68.978 11.422 3.557 0 15.097 11.540 2
2021 72.432 9.502 1.536 0 22.707 21.171 2
2020 135.965 85.023 2.138 — 98.714 96.576 2
2019 118.065 64.386 2.116 — 78.029 75.913 2
2018 88.329 28.857 4.533 — 15.373 10.840 2
2017 40.534 15.956 21.809 — 3.708 -18.101 2
2016 46.192 16.940 39.346 — 5.288 -34.058 2

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
24,36% (2024: 19,96%)
Datorii / Total active (total active: 45.431 RON)
Solvabilitate generală
4,11 (2024: 5,01)
Total active / Datorii (total active: 45.431 RON)
Autonomie financiară
75,64% (2024: 80,04%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 45.431 RON)
Rentabilitate active (ROA)
65,97% (2024: 79,23%)
Profit net / Total active (total active: 45.431 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
87,21% (2024: 98,99%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
28,03% (2024: 21,86%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre FMV CONSTRUCT SRL

Reprezentantul firmei este: STROIU FLOAREA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
18.09.2026 Cod CAEN principal 7490 7499 ANAF