Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

S&A COMPANY SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 24.10.2026 (ANAF)

S&A COMPANY SRL (CUI 23193040) este înmatriculată din 2008 cu număr ORC J26/208/2008 și are sediul în Târgu Mureș, județul Mureș. Activitatea principală: Alte activități anexe transporturilor (cod CAEN 5229, nomenclatorul CAEN Rev.2). În 2023, firma a raportat o cifră de afaceri de 988 RON și o pierdere netă de 55.986 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 99,7% față de 2022.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
23193040
Nr. ORC
J26/208/2008
EUID
ROONRC.J26/208/2008
Înmatriculată
18 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. NICOLAE BALCESCU 8, Mun. Târgu Mureş Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2023).

Cifra de afaceri
988 RON
2023▼ 99,7%
Rezultat net
-55.986 RON
2023
Angajați
—
2023

Activitate

CAEN principal
5229 Alte activități anexe transporturilor
Secțiunea H · Diviziunea 52 · CAEN v2
CAEN preponderent · bilanț 2023 divergent
4941 Transporturi rutiere de mărfuri

În bilanțul pe 2023, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (5229 — Alte activități anexe transporturilor). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (5) · CAEN Rev.2 · 2 diviziuni
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (4)
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4645 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (1)
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — 0 400.521 — 201 -400.320 —
2024 — 0 675.188 37.978 236.890 -400.320 —
2023 988 -55.986 675.188 37.978 236.890 -400.320 —
2022 327.339 -81.080 634.414 178.264 111.817 -344.333 0
2021 936.933 61.610 840.029 214.415 362.360 -263.254 5
2020 559.538 -70.984 929.410 292.272 312.274 -324.864 4
2019 986.932 -221.306 972.148 353.700 364.569 -253.879 5
2018 1.688.011 -107.995 905.707 450.154 422.980 -32.573 8
2017 1.878.496 26.225 910.224 477.913 507.733 75.422 8
2016 1.737.267 48.957 813.595 346.952 515.840 49.197 6

Indicatori financiari

bilanț 2023 (vs 2022)
Grad de îndatorare
245,64% (2022: 218,7%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
0,41 (2022: 0,46)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
-145,64% (2022: -118,7%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
-20,37% (2022: -27,95%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
— (2022: -24,77%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Pierderi consecutive 2022-2023
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2023). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre S&A COMPANY SRL

Reprezentantul firmei este: CHELBEZAN SILVIU IONUT (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2023