Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

STAN CONSTRUCT SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 29.10.2026 (ANAF)

STAN CONSTRUCT SRL (CUI 23225410) este înmatriculată din 2008 cu număr ORC J2008000462129 și are sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală: Lucrări de tâmplărie și dulgherie (cod CAEN 4332). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 107.732 RON și un profit net de 17.544 RON. Cifra de afaceri e de 13,0 ori mai mare decât în 2023.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
23225410
Nr. ORC
J2008000462129
EUID
ROONRC.J2008000462129
Înmatriculată
18 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Ana Aslan 20, Mun. Cluj-Napoca Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
107.732 RON
2025▲ 1.203,9% față de 2023
Rezultat net
17.544 RON
2025
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
Secțiunea F · Diviziunea 43 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (4)
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (4)
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4335 Alte lucrări de finisare

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 107.732 17.544 37.860 669 63.892 26.701 —
2024 — -403 39.121 669 47.609 9.157 —
2023 8.262 -635 39.521 669 48.412 9.560 —
2022 9.042 -636 44.127 669 53.653 10.195 —
2021 1.597 -1.302 50.490 669 60.651 10.830 —
2020 — -113 52.355 669 63.950 12.264 —
2019 — -4.966 52.355 669 64.063 12.377 1
2018 353.973 16.433 46.024 669 62.698 17.343 2
2017 410.761 19.534 112.887 669 113.128 910 2
2016 261.313 1.648 72.162 669 52.868 -18.625 2

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2023)
Grad de îndatorare
58,64% (2023: 80,52%)
Datorii / Total active (total active: 64.561 RON)
Solvabilitate generală
1,71 (2023: 1,24)
Total active / Datorii (total active: 64.561 RON)
Autonomie financiară
41,36% (2023: 19,48%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 64.561 RON)
Rentabilitate active (ROA)
27,17% (2023: -1,29%)
Profit net / Total active (total active: 64.561 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
65,71% (2023: -6,64%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
16,28% (2023: -7,69%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre STAN CONSTRUCT SRL

Reprezentantul firmei este: STAN ARDELEANU CIPRIAN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025