Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

CROM INVEST METAL SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 26.10.2026 (ANAF)

CROM INVEST METAL SRL (CUI 23229861) este înmatriculată din 2008 cu număr ORC J40/2087/2008 și are sediul în Sectorul 1, București. Activitatea principală: Transporturi rutiere de mărfuri (cod CAEN 4941). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 283.261 RON, un profit net de 41.589 RON și un număr mediu de 2 salariați. Cifra de afaceri a crescut cu 18,1% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
23229861
Nr. ORC
J40/2087/2008
EUID
ROONRC.J40/2087/2008
Înmatriculată
18 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ Str. Dolomitului 29, Sector 1 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
283.261 RON
2025▲ 18,1%
Rezultat net
41.589 RON
2025▲ 77,8%
Angajați
2
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Secțiunea H · Diviziunea 49 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4941 — Transporturi rutiere de mărfuri). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (40) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 4 diviziuni
  • 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
  • 4612 Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (30)
  • 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
  • 4612 Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
  • 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
  • 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
  • 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele
  • 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile
  • 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
  • 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor
  • 4644 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere
  • 4645 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
  • 4647 Comerț cu ridicata al mobilei, covoarelor și a articolelor de iluminat
  • 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
  • 4651 Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului
  • 4652 Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații
  • 4661 Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor
  • 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor- unelte
  • 4663 Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții
  • 4664 Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria textilă și al mașinilor de cusut și de tricotat
  • 4665 Comerț cu ridicata al mobilei de birou
  • 4666 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente de birou
  • 4669 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
  • 4672 Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice
  • 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
  • 4674 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
  • 4676 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (7)
  • 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate
  • 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea, în magazine specializate
  • 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice, în magazine specializate
  • 4759 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate
  • 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (1)
  • 4942 Servicii de mutare
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (2)
  • 5224 Manipulări
  • 5229 Alte activități anexe transporturilor

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 283.261 41.589 39.213 1.180 89.442 51.660 2
2024 239.847 23.388 132.874 2.313 163.853 33.388 2
2023 294.925 60.305 12.110 3.446 160.869 152.205 2
2022 303.386 64.701 142.511 5.309 248.602 111.400 2
2021 203.632 33.204 118.079 11.404 184.879 78.204 2
2020 237.755 4.714 102.113 20.621 155.206 73.714 3
2019 323.195 42.104 91.814 26.226 160.333 94.745 5
2018 286.761 68.642 78.153 26.752 130.043 78.642 5
2017 187.436 18.903 88.212 — 98.212 10.000 5
2016 210.658 16.498 87.761 — 97.402 10.000 4

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
43,27% (2024: 79,96%)
Datorii / Total active (total active: 90.622 RON)
Solvabilitate generală
2,31 (2024: 1,25)
Total active / Datorii (total active: 90.622 RON)
Autonomie financiară
57,01% (2024: 20,09%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 90.622 RON)
Rentabilitate active (ROA)
45,89% (2024: 14,08%)
Profit net / Total active (total active: 90.622 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
80,51% (2024: 70,05%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
14,68% (2024: 9,75%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre CROM INVEST METAL SRL

Reprezentantul firmei este: NĂSTASE ION (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025