Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

ANDR CONSTRUCT SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 16.10.2026 (ANAF)

ANDR CONSTRUCT SRL (CUI 23413740) este înmatriculată din 2008 cu număr ORC J16/421/2008 și are sediul în Craiova, județul Dolj. Activitatea principală: Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (cod CAEN 4120, nomenclatorul CAEN Rev.2). În 2024, firma a raportat o cifră de afaceri de 10.800 RON și o pierdere netă de 1.281 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 48,6% față de 2023.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
23413740
Nr. ORC
J16/421/2008
EUID
ROONRC.J16/421/2008
Înmatriculată
18 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Brestei 586M, Mun. Craiova Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2024).

Cifra de afaceri
10.800 RON
2024▼ 48,6%
Rezultat net
-1.281 RON
2024
Angajați
—
2024

Activitate

CAEN principal
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Secțiunea F · Diviziunea 41 · CAEN v2
CAEN preponderent · bilanț 2024
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (20) · CAEN Rev.2 · 6 diviziuni
  • 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4291 Construcții hidrotehnice
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (3)
  • 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4291 Construcții hidrotehnice
  • 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (8)
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
Diviziunea 45 · Comerț cu ridicata și cu amănuntul, întreținerea și repararea autovehiculelor și motocicletelor (1)
  • 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (2)
  • 4671 Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate
  • 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (5)
  • 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate
  • 4729 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate
  • 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie, în magazine specializate
  • 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (1)
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — -942 4.890 — 1.190 -3.700 —
2024 10.800 -1.281 5.341 — 2.583 -2.758 —
2023 21.000 -13.239 20.642 — 19.165 -1.477 —
2022 39.944 11.561 7.678 — 80.064 72.386 —
2021 19.427 18.845 2.568 — 63.393 60.825 —
2020 — — 1.986 — 43.966 41.980 —
2019 66.459 41.196 1.993 — 43.973 41.980 —
2018 — — 20.499 — 21.283 784 —
2017 — — 20.499 — 21.283 784 —
2016 — 1 20.499 — 21.283 784 —

Indicatori financiari

bilanț 2024 (vs 2023)
Grad de îndatorare
206,78% (2023: 107,71%)
Datorii / Total active (total active: 2.583 RON)
Solvabilitate generală
0,48 (2023: 0,93)
Total active / Datorii (total active: 2.583 RON)
Autonomie financiară
-106,78% (2023: -7,71%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 2.583 RON)
Rentabilitate active (ROA)
-49,59% (2023: -69,08%)
Profit net / Total active (total active: 2.583 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-11,86% (2023: -63,04%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Pierderi consecutive 2023-2024
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2024). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre ANDR CONSTRUCT SRL

Reprezentanții firmei sunt: BUTUȘINĂ ILEANA MĂDĂLINA (administrator), BUTUŞINĂ EMIL MARIAN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2024