Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

VIORIS PARFUMERIE SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 18.10.2026 (ANAF)

VIORIS PARFUMERIE SRL (CUI 234222) este înmatriculată din 1992 cu număr ORC J1992000186123 și are sediul în Sectorul 4, București. Activitatea principală: Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă) — cod CAEN 2042. În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 266.480 RON și o pierdere netă de 208.963 RON. Cifra de afaceri a crescut cu 4,5% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
234222
Nr. ORC
J1992000186123
EUID
ROONRC.J1992000186123
Înmatriculată
34 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Cal. Şerban Vodă 190, Sector 4 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
266.480 RON
2025▲ 4,5%
Rezultat net
-208.963 RON
2025
Angajați
0
2025

Activitate

CAEN principal
2042 Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă)
Secțiunea C · Diviziunea 20 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
2042 Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă)

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (24) · 6 diviziuni
  • 1039 Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
  • 4612 Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie
Diviziunea 10 · Industria alimentară (1)
  • 1039 Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (7)
  • 4612 Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
  • 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
  • 4685 Comerț cu ridicata al produselor chimice
  • 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (11)
  • 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
  • 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
  • 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea
  • 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
  • 4763 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive
  • 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
  • 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
  • 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
  • 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
  • 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (2)
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 4942 Servicii de mutare
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (1)
  • 8292 Activități de ambalare
Diviziunea 96 · Alte activități de servicii (2)
  • 9621 Activități de coafură și frizerie
  • 9622 Activități de tratament și înfrumusețare

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 4674 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire (CAEN Rev.2)
  • 4675 Comerț cu ridicata al produselor chimice (CAEN Rev.2)
  • 4676 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare (CAEN Rev.2)
  • 4677 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor (CAEN Rev.2)
  • 4741 Comerț cu amănuntul al calculatoarelor, unităților periferice și software-ului in magazine specializate (CAEN Rev.2)
  • 4742 Comerț cu amănuntul al echipamentului pentru telecomunicații în magazine specializate (CAEN Rev.2)
  • 4759 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate (CAEN Rev.2)
  • 4765 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet (CAEN Rev.2)
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor (CAEN Rev.2)
  • 9602 Coafură și alte activități de înfrumusețare (CAEN Rev.2)
  • 5233 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie (CAEN Rev.1)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Surse: MFinanțe (2016–2018, 2021, 2023–2024) și ANAF (2019–2020, 2022, 2025). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 266.480 -208.963 416.789 0 161.716 -186.543 0
2024 254.958 108.170 64.520 — 154.297 108.420 —
2023 432.296 106.592 86.410 6.328 186.369 106.842 2
2022 432.296 106.592 86.410 6.328 186.369 106.842 0
2021 340.231 59.316 29.921 22.131 119.505 111.868 —
2020 236.436 13.100 55.353 44.712 106.347 96.052 0
2019 321.979 41.461 64.987 57.853 114.378 109.852 2
2018 303.403 40.653 22.866 7.991 121.316 108.391 —
2017 302.061 61.016 46.096 1.581 131.343 89.738 1
2016 298.467 69.512 71.405 3.171 154.356 88.053 4

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
257,73% (2024: 41,82%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
0,39 (2024: 2,39)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
-115,35% (2024: 70,27%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
-129,22% (2024: 70,11%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
— (2024: 99,77%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-78,42% (2024: 42,43%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre VIORIS PARFUMERIE SRL

Reprezentantul firmei este: PĂCURAR ŞTEFAN-PAUL (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025