Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

ESSA INVEST SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 14.10.2026 (ANAF)

ESSA INVEST SRL (CUI 23580144) este înmatriculată din 2008 cu număr ORC J12/1336/2008 și are sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală: Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare (cod CAEN 6831). În 2020, firma a raportat o cifră de afaceri de 36.733 RON și un profit net de 36.733 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 14,3% față de 2019.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
23580144
Nr. ORC
J12/1336/2008
EUID
ROONRC.J12/1336/2008
Înmatriculată
18 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Traian Grozăvescu 4-6, Mun. Cluj-Napoca Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2020).

Cifra de afaceri
36.733 RON
2020▼ 14,3%
Rezultat net
36.733 RON
2020– 0,0%
Angajați
—
2020

Activitate

CAEN principal
6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
Secțiunea M · Diviziunea 68 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2020
6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (3) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 3 diviziuni
  • 6832 Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (1)
  • 6832 Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
Diviziunea 78 · Activități de servicii privind forța de muncă (1)
  • 7830 Servicii de furnizare și management a forței de muncă

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — -9.007 652 23.638 26.116 49.102 —
2024 — -18.116 813 31.305 27.617 58.109 —
2023 — -35.313 52 48.072 28.205 76.225 —
2022 — -1.500 2.774 — 114.312 111.538 —
2021 — -1.500 2.774 — 114.312 111.538 —
2020 36.733 36.733 2.774 — 115.812 113.038 —
2019 42.841 36.733 2.774 — 115.812 113.038 —
2018 — -4.358 2.975 — 74.922 71.947 —
2017 — -1.495 16.093 — 90.903 74.810 —
2016 82.692 79.518 18.782 — 95.087 76.305 —

Indicatori financiari

bilanț 2020 (vs 2019)
Grad de îndatorare
2,4% (2019: 2,4%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
41,75 (2019: 41,75)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
97,6% (2019: 97,6%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
31,72% (2019: 31,72%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
32,5% (2019: 32,5%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
100% (2019: 85,74%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2020). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre ESSA INVEST SRL

Reprezentantul firmei este: FULOP CLARA MARIA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2020