Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

MONTAN GROUP SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 01.11.2026 (ANAF)

MONTAN GROUP SRL (CUI 24098306) este înmatriculată din 2008 cu număr ORC J13/2257/2008 și are sediul în județul Constanța. Activitatea principală: Dezvoltare (promovare) imobiliară (cod CAEN 4110, nomenclatorul CAEN Rev.2). În 2020, firma a raportat o cifră de afaceri de 88.496 RON și un profit net de 41.764 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 55,6% față de 2019.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
24098306
Nr. ORC
J13/2257/2008
EUID
ROONRC.J13/2257/2008
Înmatriculată
18 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Ileana Cosânzeana 23, Mun. Constanţa Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2020).

Cifra de afaceri
88.496 RON
2020▼ 55,6%
Rezultat net
41.764 RON
2020▼ 71,0%
Angajați
—
2020

Activitate

CAEN principal
4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
Secțiunea F · Diviziunea 41 · CAEN v2
CAEN preponderent · bilanț 2020 divergent
6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

În bilanțul pe 2020, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4110 — Dezvoltare (promovare) imobiliară). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (18) · CAEN Rev.2 · 5 diviziuni
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (1)
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (1)
  • 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (13)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 55 · Hoteluri și alte facilități de cazare (1)
  • 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (2)
  • 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
  • 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — -15.755 0 349.031 33.065 382.096 —
2024 — -906 0 349.031 48.820 397.851 —
2023 — -1.479 0 349.031 49.726 398.757 —
2022 — -641.539 0 349.031 51.205 400.236 —
2021 — -823 0 989.387 52.388 1.041.775 —
2020 88.496 41.764 309 989.387 53.520 1.042.598 —
2019 199.495 143.808 13.004 989.387 59.188 1.035.571 —
2018 220.736 181.738 148.037 989.387 50.413 891.763 —
2017 254.251 201.870 320.888 989.387 41.525 710.024 1
2016 250.950 201.224 502.029 989.387 20.796 508.154 1

Indicatori financiari

bilanț 2020 (vs 2019)
Grad de îndatorare
0,03% (2019: 1,24%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
— (2019: 80,63)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
99,97% (2019: 98,76%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
4% (2019: 13,71%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
4,01% (2019: 13,89%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
47,19% (2019: 72,09%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2020). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre MONTAN GROUP SRL

Reprezentantul firmei este: STERIU COSTEA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2020