Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

PENSTAR IMPEX SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 31.10.2026 (ANAF)

PENSTAR IMPEX SRL (CUI 24159977) este înmatriculată din 2008 cu număr ORC J2008001911297 și are sediul în Ploiești, județul Prahova. Activitatea principală: Repararea și întreținerea autovehiculelor (cod CAEN 9531). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 277.142 RON, o pierdere netă de 84.918 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 7,3% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
24159977
Nr. ORC
J2008001911297
EUID
ROONRC.J2008001911297
Înmatriculată
18 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Torcători 15, Mun. Ploieşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
277.142 RON
2025▼ 7,3%
Rezultat net
-84.918 RON
2025
Angajați
1
2025▼ 50,0%

Activitate

CAEN principal
9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor
Secțiunea T · Diviziunea 95 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (9531 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (21) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 12 diviziuni
  • 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)
  • 4519 Comerț cu alte autovehicule
Diviziunea 45 · Comerț cu ridicata și cu amănuntul, întreținerea și repararea autovehiculelor și motocicletelor (4)
  • 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)
  • 4519 Comerț cu alte autovehicule
  • 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor
  • 4532 Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (2)
  • 4652 Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (3)
  • 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (3)
  • 4931 Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 4942 Servicii de mutare
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (1)
  • 5229 Alte activități anexe transporturilor
Diviziunea 53 · Activități de poștă și de curier (1)
  • 5320 Alte activități poștale și de curier
Diviziunea 58 · Activități de editare (1)
  • 5829 Activități de editare a altor produse software
Diviziunea 62 · Activități de servicii în tehnologia informației (1)
  • 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Diviziunea 63 · Activități de servicii informatice (1)
  • 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
Diviziunea 71 · Activități de arhitectură și inginerie; activități de testări și analiză tehnică (1)
  • 7120 Activități de testări și analize tehnice
Diviziunea 77 · Activități de închiriere și leasing (1)
  • 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
Diviziunea 95 · Reparații de calculatoare, de articole personale și de uz gospodăresc (2)
  • 9511 Repararea calculatoarelor și a echipamentelor periferice
  • 9512 Repararea echipamentelor de comunicații

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 277.142 -84.918 150.875 — 41.045 -109.830 1
2024 298.940 -45.614 252.358 191.005 36.441 -24.912 2
2023 296.851 -21.004 324.166 253.157 91.712 20.703 2
2022 297.210 38.381 104.140 92.355 53.492 41.707 2
2021 287.343 -4.155 147.801 110.197 40.929 3.325 2
2020 268.811 1.063 180.790 144.504 43.766 7.480 3
2019 297.734 19.753 216.491 182.103 40.047 5.659 2
2018 285.126 -12.577 259.520 219.637 25.789 -14.094 3
2017 — -1.767 82.882 72.841 8.474 -1.567 —
2016 — 0 0 — 200 200 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Status critic ONRC · Insolvență — insolvență
Grad de îndatorare
367,58% (2024: 110,95%)
Datorii / Total active (total active: 41.045 RON)
Solvabilitate generală
0,27 (2024: 0,9)
Total active / Datorii (total active: 41.045 RON)
Autonomie financiară
-267,58% (2024: -10,95%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 41.045 RON)
Rentabilitate active (ROA)
-206,89% (2024: -20,05%)
Profit net / Total active (total active: 41.045 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-30,64% (2024: -15,26%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Pierderi consecutive 2024-2025
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre PENSTAR IMPEX SRL

Reprezentanții firmei sunt: PRAHOVA INSOLV IPURL (administrator judiciar provizoriu), SIMION ROBERTO (administrator), PRAHOVA INSOLV IPURL (lichidator judiciar).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025