Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

SECURITY GUARD SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 16.10.2026 (ANAF)

SECURITY GUARD SRL (CUI 24184857) este înmatriculată din 2008 cu număr ORC J2008001381164 și are sediul în Craiova, județul Dolj. Activitatea principală: Alte activități de protecție (cod CAEN 8009). În 2024, firma a raportat o cifră de afaceri de 30.672 RON și un profit net de 4.733 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 77,5% față de 2023.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
24184857
Nr. ORC
J2008001381164
EUID
ROONRC.J2008001381164
Înmatriculată
18 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ Str. Pictor Oscar Obedeanu 70, Mun. Craiova Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2024).

Cifra de afaceri
30.672 RON
2024▼ 77,5%
Rezultat net
4.733 RON
2024▼ 86,4%
Angajați
0
2024

Activitate

CAEN principal
8009 Alte activități de protecție n.c.a.
Secțiunea O · Diviziunea 80 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2024
8020 Activități de servicii privind sistemele de securizare

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (8009 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (3) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 3 diviziuni
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (1)
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
Diviziunea 71 · Activități de arhitectură și inginerie; activități de testări și analiză tehnică (1)
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Diviziunea 80 · Activități de investigații și protecție (1)
  • 8020 Activități de servicii privind sistemele de securizare

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2017–2024, fără 2020, 2021 și 2022. Surse: MFinanțe (2017–2019) și ANAF (2023–2024). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2024 30.672 4.733 188.718 9.113 142.991 -36.614 0
2023 136.329 34.824 197.716 8.499 147.870 -41.347 0
2019 75.978 22 144.755 8.499 134.052 20.796 2
2018 71.228 258 115.489 8.499 127.764 20.774 2
2017 34.242 45 101.955 8.499 113.972 20.516 1

Indicatori financiari

bilanț 2024 (vs 2023)
Grad de îndatorare
124,07% (2023: 126,44%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
0,81 (2023: 0,79)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
-24,07% (2023: -26,44%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
3,11% (2023: 22,27%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
15,43% (2023: 25,54%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2024). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre SECURITY GUARD SRL

Reprezentantul firmei este: PANAITESCU MIHAI-CLAUDIU (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2024