Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

ACORD INVEST SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 30.10.2026 (ANAF)

ACORD INVEST SRL (CUI 24191650) este înmatriculată din 2008 cu număr ORC J32/1168/2008 și are sediul în județul Sibiu. Activitatea principală: Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (cod CAEN 7112). În 2020, firma a raportat o cifră de afaceri de 2.000 RON și un profit net de 712 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 75,0% față de 2019.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
24191650
Nr. ORC
J32/1168/2008
EUID
ROONRC.J32/1168/2008
Înmatriculată
18 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. LITOVOIU VODĂ 14, Mun. Sibiu Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2020).

Cifra de afaceri
2.000 RON
2020▼ 75,0%
Rezultat net
712 RON
2020
Angajați
—
2020

Activitate

CAEN principal
7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Secțiunea N · Diviziunea 71 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2020
7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (28) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 9 diviziuni
  • 4291 Construcții hidrotehnice
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (1)
  • 4291 Construcții hidrotehnice
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (13)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (6)
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
  • 4781 Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
  • 4782 Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
  • 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (1)
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (1)
  • 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
Diviziunea 71 · Activități de arhitectură și inginerie; activități de testări și analiză tehnică (2)
  • 7111 Activități de arhitectură
  • 7120 Activități de testări și analize tehnice
Diviziunea 73 · Publicitate și activități de studiere a pieței (1)
  • 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (2)
  • 8211 Activități combinate de secretariat
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — 0 8.435 — 1.279 -7.120 —
2024 — 0 8.435 — 1.279 -7.120 —
2023 — 0 8.435 — 1.279 -7.120 —
2022 — 0 8.435 — 1.279 -7.120 —
2021 — 0 8.435 — 1.279 -7.120 —
2020 2.000 712 8.435 — 1.280 -7.119 —
2019 8.000 -3.184 8.149 — 281 -7.832 —
2018 8.000 1.351 6.649 — 1.965 -4.648 —
2017 12.000 -1.695 14.221 — 7.935 -5.998 —
2016 1.000 -4.789 6.500 — 1.868 -4.303 —

Indicatori financiari

bilanț 2020 (vs 2019)
Grad de îndatorare
658,98%
Datorii / Total active (total active: 1.280 RON)
Solvabilitate generală
0,15 (2019: 0,03)
Total active / Datorii (total active: 1.280 RON)
Autonomie financiară
-556,17%
Capitaluri proprii / Total active (total active: 1.280 RON)
Rentabilitate active (ROA)
55,63%
Profit net / Total active (total active: 1.280 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
35,6% (2019: -39,8%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2020). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre ACORD INVEST SRL

Reprezentantul firmei este: MUNTEAN NICOLAE (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2020