Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

SYMMETRIC STUDIOS SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 17.10.2026 (ANAF)

SYMMETRIC STUDIOS SRL (CUI 24241316) este înmatriculată din 2008 cu număr ORC J2016001526355 și are sediul în Timișoara, județul Timiș. Activitatea principală: Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) — cod CAEN 6210. În 2019, firma a raportat o cifră de afaceri de 14.406 RON și un profit net de 4.809 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 33,9% față de 2018.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
24241316
Nr. ORC
J2016001526355
EUID
ROONRC.J2016001526355
Înmatriculată
18 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Aleea Icar 14, Mun. Timişoara Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2019).

Cifra de afaceri
14.406 RON
2019▼ 33,9%
Rezultat net
4.809 RON
2019
Angajați
—
2019

Activitate

CAEN principal
6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Secțiunea K · Diviziunea 62 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2019 divergent
7410 Activități de design specializat

În bilanțul pe 2019, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (6210 — Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (16) · 3 diviziuni
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (1)
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (14)
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4323 Lucrări de izolații
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4335 Alte lucrări de finisare
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4391 Activități de zidărie
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 81 · Activități de peisagistică și servicii pentru clădiri (1)
  • 8122 Activități specializate de curățenie

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet (CAEN Rev.2)
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.2)
  • 5829 Activități de editare a altor produse software (CAEN Rev.2)
  • 5911 Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune (CAEN Rev.2)
  • 6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației (CAEN Rev.2)
  • 7410 Activități de design specializat (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — 0 107.808 — 495 -107.313 —
2024 — 0 107.808 — 495 -107.313 —
2023 — -62.394 107.808 — 495 -107.313 —
2022 — -10.749 138.549 2.785 90.845 -44.919 —
2021 — -14.874 138.549 13.534 90.845 -34.170 —
2020 — -7.151 138.349 28.209 90.845 -19.295 —
2019 14.406 4.809 63.602 22.491 28.967 -12.144 —
2018 21.778 -7.836 50.114 18.512 14.649 -16.953 1
2017 50.669 12.128 47.540 18.888 19.484 -9.117 1
2016 1.989 -11.622 53.628 24.128 8.255 -21.245 1

Indicatori financiari

bilanț 2019 (vs 2018)
Grad de îndatorare
123,6% (2018: 151,12%)
Datorii / Total active (total active: 51.458 RON)
Solvabilitate generală
0,81 (2018: 0,66)
Total active / Datorii (total active: 51.458 RON)
Autonomie financiară
-23,6% (2018: -51,12%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 51.458 RON)
Rentabilitate active (ROA)
9,35% (2018: -23,63%)
Profit net / Total active (total active: 51.458 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
33,38% (2018: -35,98%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2019). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre SYMMETRIC STUDIOS SRL

Reprezentanții firmei sunt: JUGLEA ŞTEFAN IOAN (administrator), IBĂNESCU ȘTEFAN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2019
Data Câmp Înainte După Sursă
19.09.2026 Cod CAEN principal 7410 6210 ANAF
19.09.2026 Număr de înmatriculare J35/1526/2016 J2016001526355 ANAF