MAG CONSTRUCT SRL
MAG CONSTRUCT SRL (CUI 24278625) este înmatriculată din 2008 cu număr ORC J2008001992050 și are sediul în Timișoara, județul Timiș. Activitatea principală: Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (cod CAEN 4100). În 2017, firma a raportat o cifră de afaceri de 217.870 RON, un profit net de 10.537 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 63,8% față de 2016.
Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.
- CUI
- 24278625
- Nr. ORC
- J2008001992050
- EUID
- ROONRC.J2008001992050
- Înmatriculată
- 18 ani vechime
Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2017).
Activitate
Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (4100 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).
- 1611 Tăierea și rindeluirea lemnului
- 1612 Prelucrarea și finisarea lemnului
- 1611 Tăierea și rindeluirea lemnului
- 1612 Prelucrarea și finisarea lemnului
- 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
- 1624 Fabricarea ambalajelor din lemn
- 1625 Fabricarea de uși și ferestre din lemn
- 1626 Fabricarea de combustibili solizi din biomasă vegetală
- 1627 Finisarea articolelor din lemn
- 1628 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
- 4360 Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
- 4681 Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 4942 Servicii de mutare
- 5210 Depozitări
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi
- 5226 Alte activități anexe transporturilor
- 5320 Alte activități poștale și de curier
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
- 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
- 8292 Activități de ambalare
Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.2)
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor (CAEN Rev.2)
- 4212 Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane (CAEN Rev.2)
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri (CAEN Rev.2)
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide (CAEN Rev.2)
- 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații (CAEN Rev.2)
- 4291 Construcții hidrotehnice (CAEN Rev.2)
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a (CAEN Rev.2)
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor (CAEN Rev.2)
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului (CAEN Rev.2)
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții (CAEN Rev.2)
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN Rev.2)
- 4339 Alte lucrări de finisare (CAEN Rev.2)
- 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone) (CAEN Rev.2)
- 4671 Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate (CAEN Rev.2)
- 4672 Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice (CAEN Rev.2)
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare (CAEN Rev.2)
- 4677 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor (CAEN Rev.2)
Reprezentanți
- Administrator
- Administrator
Performanța financiară
Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.
Istoric financiar
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | — | 0 | 186.342 | — | 133.749 | -52.402 | — |
| 2024 | — | -648 | 186.342 | — | 133.749 | -52.402 | — |
| 2023 | — | -1.178 | 185.742 | 49 | 133.749 | -51.753 | — |
| 2022 | — | -578 | 185.142 | 627 | 133.749 | -50.575 | — |
| 2021 | — | -578 | 185.142 | 1.205 | 133.749 | -49.997 | — |
| 2020 | — | -861 | 185.142 | 1.783 | 133.750 | -49.418 | — |
| 2019 | — | -4.579 | 185.146 | 2.362 | 134.036 | -48.557 | — |
| 2018 | — | -50.146 | 187.176 | 6.202 | 145.424 | -35.359 | — |
| 2017 | 217.870 | 10.537 | 175.339 | 12.775 | 176.716 | 14.787 | 1 |
| 2016 | 601.848 | 4.010 | 223.738 | 20.652 | 205.956 | 4.250 | 1 |
Indicatori financiari
bilanț 2017 (vs 2016)Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2017). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.
Despre MAG CONSTRUCT SRL
Reprezentanții firmei sunt: VOINICA EMIL (administrator), MAG CIPRIAN BOGDAN (administrator).
Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .
Transparența datelor
| Data | Câmp | Înainte | După | Sursă |
|---|---|---|---|---|
| 19.09.2026 | Plătitoare de TVA | Nu | Da | ANAF |
| 12.08.2026 | Stare de înregistrare (ANAF) | Înregistrată din 01.08.2008 | Transfer (sosire) din 08.06.2026 | ANAF |
| 12.08.2026 | Stare juridică | Înregistrată | Transfer (sosire) | ANAF |
| 12.08.2026 | Data stării juridice | 01.08.2008 | 08.06.2026 | ANAF |
| 12.08.2026 | Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bihor | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş | ANAF |
| 12.08.2026 | Cod CAEN principal | 4120 | 4100 | ANAF |
| 12.08.2026 | Număr de înmatriculare | J05/1992/2008 | J2008001992050 | ANAF |