Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

RUGINOASA IMPORT EXPORT SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 22.10.2026 (ANAF)

RUGINOASA IMPORT EXPORT SRL (CUI 243735) este înmatriculată din 1992 cu număr ORC J12/849/1992 și are sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală: Comerț cu amănuntul al băuturilor (cod CAEN 4725). În 2022, firma a raportat o cifră de afaceri de 164.842 RON și un profit net de 14.979 RON. Cifra de afaceri e de 9,2 ori mai mare decât în 2020.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
243735
Nr. ORC
J12/849/1992
EUID
ROONRC.J12/849/1992
Înmatriculată
34 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Tăşnad 3, Mun. Cluj-Napoca Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2022).

Cifra de afaceri
164.842 RON
2022▲ 819,0% față de 2020
Rezultat net
14.979 RON
2022▲ 60,3% față de 2020
Angajați
—
2022

Activitate

CAEN principal
4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor
Secțiunea G · Diviziunea 47 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2022
4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (3) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 3 diviziuni
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (1)
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 71 · Activități de arhitectură și inginerie; activități de testări și analiză tehnică (1)
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Diviziunea 81 · Activități de peisagistică și servicii pentru clădiri (1)
  • 8122 Activități specializate de curățenie

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — -2.113 31.599 549 44.779 13.729 —
2024 — -6.790 30.675 549 45.970 15.844 —
2023 — -5.999 26.740 549 48.824 22.633 —
2022 164.842 14.979 17.788 549 65.370 48.131 —
2021 — 0 0 — — 0 —
2020 17.938 9.345 12.672 549 10.912 -1.211 —
2019 — 0 12.169 549 1.064 -10.556 —
2018 — 0 12.169 549 1.064 -10.556 —
2017 — 0 12.169 549 1.064 -10.556 —
2016 — 0 12.169 549 1.064 -10.556 —

Indicatori financiari

bilanț 2022 (vs 2020)
Grad de îndatorare
26,98% (2020: 110,57%)
Datorii / Total active (total active: 65.919 RON)
Solvabilitate generală
3,71 (2020: 0,9)
Total active / Datorii (total active: 65.919 RON)
Autonomie financiară
73,02% (2020: -10,57%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 65.919 RON)
Rentabilitate active (ROA)
22,72% (2020: 81,54%)
Profit net / Total active (total active: 65.919 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
31,12%
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
9,09% (2020: 52,1%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2022). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre RUGINOASA IMPORT EXPORT SRL

Reprezentantul firmei este: TIMBUS NELU GABRIEL (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2022