Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

PAGOZELAY CONSTRUCT SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 29.10.2026 (ANAF)

PAGOZELAY CONSTRUCT SRL (CUI 24418907) este înmatriculată din 2008 cu număr ORC J2009002252129 și are sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală: Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor (cod CAEN 4211). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 494.147 RON, un profit net de 24.384 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a crescut cu 33,9% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
24418907
Nr. ORC
J2009002252129
EUID
ROONRC.J2009002252129
Înmatriculată
18 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Pţa. 1 Mai 1-2, Mun. Cluj-Napoca Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
494.147 RON
2025▲ 33,9%
Rezultat net
24.384 RON
2025▼ 73,7%
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
Secțiunea F · Diviziunea 42 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (46) · 11 diviziuni
  • 0510 Extracția cărbunelui superior (PCS=>23865 kJ/kg)
  • 0520 Extracția cărbunelui inferior (PCS<23865 kJ/kg)
Diviziunea 05 · Extracția cărbunelui superior și inferior (2)
  • 0510 Extracția cărbunelui superior (PCS=>23865 kJ/kg)
  • 0520 Extracția cărbunelui inferior (PCS<23865 kJ/kg)
Diviziunea 07 · Extracția minereurilor metalifere (3)
  • 0710 Extracția minereurilor feroase
  • 0721 Extracția minereurilor de uraniu și toriu
  • 0729 Extracția altor minereuri metalifere neferoase
Diviziunea 08 · Alte activități extractive (6)
  • 0811 Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei
  • 0812 Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului
  • 0891 Extracția mineralelor pentru industria chimică și a îngrășămintelor naturale
  • 0892 Extracția turbei
  • 0893 Extracția sării
  • 0899 Alte activități extractive n.c.a.
Diviziunea 23 · Fabricarea altor produse din minerale nemetalice (6)
  • 2361 Fabricarea produselor din beton pentru construcții
  • 2362 Fabricarea produselor din ipsos pentru construcții
  • 2363 Fabricarea betonului
  • 2364 Fabricarea mortarului
  • 2366 Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
  • 2370 Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei
Diviziunea 35 · Producția și furnizarea de energie electrică și termică, gaze, apă caldă și aer condiționat (1)
  • 3524 Depozitarea gazelor, ca parte a serviciilor de furnizare
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (5)
  • 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri
  • 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (17)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4323 Lucrări de izolații
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4335 Alte lucrări de finisare
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
  • 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
  • 4391 Activități de zidărie
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (2)
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 4942 Servicii de mutare
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (2)
  • 5210 Depozitări
  • 5224 Manipulări
Diviziunea 63 · Activități de servicii informatice (1)
  • 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
Diviziunea 81 · Activități de peisagistică și servicii pentru clădiri (1)
  • 8122 Activități specializate de curățenie

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 494.147 24.384 1.057.809 217.935 552.725 -287.149 1
2024 369.136 92.605 989.674 217.935 460.206 -311.533 1
2023 — -6.675 712.960 217.935 90.887 -404.138 —
2022 — -67.613 711.874 217.935 109.655 -384.284 —
2021 — -25.380 669.239 309.518 43.049 -316.672 —
2020 — -28.832 668.667 334.496 42.879 -291.292 —
2019 — -34.202 667.096 359.474 45.162 -262.460 —
2018 — -31.775 661.152 384.451 48.444 -228.257 —
2017 33.000 -227 734.878 411.469 126.927 -196.482 —
2016 127.795 -14.889 748.308 434.407 117.646 -196.255 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
137,26% (2024: 145,94%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
0,73 (2024: 0,69)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
-37,26% (2024: -45,94%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
3,16% (2024: 13,66%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
4,93% (2024: 25,09%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre PAGOZELAY CONSTRUCT SRL

Reprezentantul firmei este: VAIDA SERGIU-RADU (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025