Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

ZONE CONSTRUCT SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 04.11.2026 (ANAF)

ZONE CONSTRUCT SRL (CUI 24435266) este înmatriculată din 2008 cu număr ORC J40/15251/2008 și are sediul în Sectorul 3, București. Activitatea principală: Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice (cod CAEN 2511). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 370.627 RON, un profit net de 113.859 RON și un număr mediu de 2 salariați. Cifra de afaceri a crescut cu 4,6% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
24435266
Nr. ORC
J40/15251/2008
EUID
ROONRC.J40/15251/2008
Înmatriculată
18 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ Bld. 1 Decembrie 1918 50, Sector 3 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
370.627 RON
2025▲ 4,6%
Rezultat net
113.859 RON
2025
Angajați
2
2025▼ 33,3%

Activitate

CAEN principal
2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
Secțiunea C · Diviziunea 25 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (3) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (3)
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 370.627 113.859 64.474 13.117 223.676 172.319 2
2024 354.174 -19.734 54.590 13.117 99.933 58.460 3
2023 470.303 -96.835 93.363 13.117 158.439 78.193 4
2022 446.573 -14.052 105.797 6.841 273.985 175.029 5
2021 532.190 97.217 76.715 6.841 258.955 189.081 8
2020 606.249 182.062 99.182 6.841 394.727 302.390 9
2019 360.594 32.963 68.742 11.174 177.892 120.328 4
2018 296.476 104.680 37.962 6.841 313.282 282.165 4
2017 366.200 124.097 68.579 753 245.307 177.485 4
2016 126.057 67.777 23.809 1.193 75.985 53.388 2

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
27,23% (2024: 48,29%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
3,67 (2024: 2,07)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
72,77% (2024: 51,71%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
48,08% (2024: -17,46%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
66,07% (2024: -33,76%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
30,72% (2024: -5,57%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre ZONE CONSTRUCT SRL

Reprezentantul firmei este: CRĂCIUN CRISTIAN-IONUȚ (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
04.11.2026 Stare de înregistrare (ANAF) Transfer (sosire) din 30.09.2016 Reluare a activității din 01.10.2012 ANAF
04.11.2026 Stare juridică Transfer (sosire) Reluare a activității ANAF
04.11.2026 Data stării juridice 30.09.2016 01.10.2012 ANAF