Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

SPAHAS INVEST SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 28.10.2026 (ANAF)

SPAHAS INVEST SRL (CUI 24496794) este înmatriculată din 2008 cu număr ORC J2008016139408 și are sediul în Sectorul 2, București. Activitatea principală: Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii (cod CAEN 6811). În 2023, firma a raportat o cifră de afaceri de 1.260 RON și o pierdere netă de 3.706 RON. Cifra de afaceri a crescut cu 25,0% față de 2022.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
24496794
Nr. ORC
J2008016139408
EUID
ROONRC.J2008016139408
Înmatriculată
18 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Ritmului 2, Sector 2 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2023).

Cifra de afaceri
1.260 RON
2023▲ 25,0%
Rezultat net
-3.706 RON
2023
Angajați
—
2023

Activitate

CAEN principal
6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
Secțiunea M · Diviziunea 68 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2023
6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (6811 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2024. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2024 — 60 632.745 521.553 4.891 -106.301 —
2023 1.260 -3.706 632.805 521.553 4.891 -106.361 —
2022 1.008 -423 626.939 521.553 2.731 -102.655 —
2021 756 -10.174 625.493 521.553 1.708 -102.232 —
2020 756 -11.519 615.426 521.553 1.815 -92.058 —
2019 756 -14.538 604.091 521.553 1.999 -80.539 —
2018 756 -1.170 589.220 521.553 1.666 -66.001 —
2017 630 -14.966 588.692 521.553 2.308 -64.831 —
2016 630 -5.164 573.142 521.553 1.724 -49.865 —

Indicatori financiari

bilanț 2023 (vs 2022)
Grad de îndatorare
120,2% (2022: 119,58%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
0,83 (2022: 0,84)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
-20,2% (2022: -19,58%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
-0,7% (2022: -0,08%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-294,13% (2022: -41,96%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Pierderi consecutive 2022-2023
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2023). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre SPAHAS INVEST SRL

Reprezentantul firmei este: GEORGIOS KALLENOS (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2023
Data Câmp Înainte După Sursă
27.07.2026 Inactivă fiscal Da Nu ANAF
27.07.2026 Data reactivării — 29.04.2026 ANAF