Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

G.I.G. CONS SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 26.10.2026 (ANAF)

G.I.G. CONS SRL (CUI 24638252) este înmatriculată din 2008 cu număr ORC J05/2615/2008 și are sediul în Oradea, județul Bihor. Activitatea principală: Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide (cod CAEN 4221). În 2022, firma a raportat o cifră de afaceri de 66.503 RON și un profit net de 26.885 RON.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
24638252
Nr. ORC
J05/2615/2008
EUID
ROONRC.J05/2615/2008
Înmatriculată
18 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Cal. Clujului 294, Mun. Oradea Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2022).

Cifra de afaceri
66.503 RON
2022
Rezultat net
26.885 RON
2022
Angajați
—
2022

Activitate

CAEN principal
4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
Secțiunea F · Diviziunea 42 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2022
4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (20) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 3 diviziuni
  • 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (2)
  • 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (5)
  • 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri
  • 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4291 Construcții hidrotehnice
  • 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (13)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — -80 2.761 — 29.924 27.163 —
2024 — -80 2.761 — 30.004 27.243 —
2023 — -160 2.761 — 30.084 27.323 —
2022 66.503 26.885 2.761 — 30.244 27.483 —
2021 — 2.438 67.308 — 67.907 599 —
2020 — -3.060 66.099 1.362 101.904 -1.839 —
2019 — -2.766 105.734 3.696 142.265 1.221 —
2018 — -2.721 106.139 6.262 142.870 3.987 —
2017 — -2.717 106.139 8.827 143.027 6.709 —
2016 — -3.565 106.138 11.393 143.176 9.425 —

Indicatori financiari

bilanț 2022
Grad de îndatorare
9,13%
Datorii / Total active (total active: 30.244 RON)
Solvabilitate generală
10,95
Total active / Datorii (total active: 30.244 RON)
Autonomie financiară
90,87%
Capitaluri proprii / Total active (total active: 30.244 RON)
Rentabilitate active (ROA)
88,89%
Profit net / Total active (total active: 30.244 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
97,82%
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
40,43%
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2022). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre G.I.G. CONS SRL

Reprezentanții firmei sunt: GAVRIŞ IOANA-ANDREA (administrator), BENŢE ANDREI-VALER (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2022
Data Câmp Înainte După Sursă
01.09.2026 Plătitoare de TVA Da Nu ANAF
01.09.2026 TVA la încasare Da Nu ANAF