Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

COTIS DEVELOPMENT SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 31.10.2026 (ANAF)

COTIS DEVELOPMENT SRL (CUI 24672475) este înmatriculată din 2008 cu număr ORC J40/18414/2008 și are sediul în Sectorul 2, București. Activitatea principală: Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie (cod CAEN 7219, nomenclatorul CAEN Rev.2). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 3.550 RON și un profit net de 2.934 RON.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
24672475
Nr. ORC
J40/18414/2008
EUID
ROONRC.J40/18414/2008
Înmatriculată
18 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Delea Veche 16-18, Sector 2 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
3.550 RON
2025
Rezultat net
2.934 RON
2025
Angajați
0
2025

Activitate

CAEN principal
7219 Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
Secțiunea M · Diviziunea 72 · CAEN v2
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (7219 — Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (21) · CAEN Rev.2 · 12 diviziuni
  • 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (2)
  • 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (2)
  • 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
  • 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (1)
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (2)
  • 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
  • 4676 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (2)
  • 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
  • 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
Diviziunea 71 · Activități de arhitectură și inginerie; activități de testări și analiză tehnică (3)
  • 7111 Activități de arhitectură
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
  • 7120 Activități de testări și analize tehnice
Diviziunea 72 · Cercetare-dezvoltare (2)
  • 7211 Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
  • 7220 Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (1)
  • 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
Diviziunea 77 · Activități de închiriere și leasing (2)
  • 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
  • 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
Diviziunea 78 · Activități de servicii privind forța de muncă (1)
  • 7820 Activități de contractare, pe baze temporare, a personalului
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (2)
  • 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 3.550 2.934 105.644 69.109 135.080 98.545 0
2024 0 0 104.944 69.109 131.446 95.611 0
2023 0 0 104.944 69.109 131.446 95.611 0
2022 7.700 7.469 104.944 69.109 131.446 95.611 0
2021 1.100 7.567 65.084 69.109 123.746 88.142 —
2020 0 0 65.051 69.109 116.146 80.575 0
2019 2.000 1.781 65.159 69.109 116.254 80.575 0
2018 5.300 4.679 64.983 69.109 114.296 78.793 0
2017 5.460 4.840 64.851 69.109 109.485 74.114 0
2016 10.010 8.524 65.215 69.109 150.009 114.274 0

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
51,74% (2024: 52,33%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
1,93 (2024: 1,91)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
48,26% (2024: 47,67%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
1,44% (2024: 0%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
2,98% (2024: 0%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
82,65%
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre COTIS DEVELOPMENT SRL

Reprezentanții firmei sunt: SUSAN MARCEL-ION (administrator), MARCEL - ION SUSAN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025