Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

SISTEM CONSTRUCT SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 19.10.2026 (ANAF)

SISTEM CONSTRUCT SRL (CUI 24728959) este înmatriculată din 2008 cu număr ORC J38/1153/2008 și are sediul în Râmnicu Vâlcea, județul Vâlcea. Activitatea principală: Fabricarea de uși și ferestre din material plastic (cod CAEN 2223). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 18.053 RON și un profit net de 12.599 RON. Cifra de afaceri e de 180,5 ori mai mare decât în 2023.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
24728959
Nr. ORC
J38/1153/2008
EUID
ROONRC.J38/1153/2008
Înmatriculată
17 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Bld. Tineretului 14, Mun. Râmnicu Vâlcea Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
18.053 RON
2025▲ 17.953,0% față de 2023
Rezultat net
12.599 RON
2025
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
2223 Fabricarea de uși și ferestre din material plastic
Secțiunea C · Diviziunea 22 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
2223 Fabricarea de uși și ferestre din material plastic

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (3) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 2 diviziuni
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (1)
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (2)
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 18.053 12.599 2.651 — 40.994 38.343 —
2024 — 0 161 — 25.905 25.744 —
2023 100 -1.587 161 — 25.905 25.744 —
2022 — 0 161 — 27.492 27.331 —
2021 — 0 161 — 27.492 27.331 —
2020 4.874 4.728 161 — 27.492 27.331 —
2019 — 0 15 — 22.618 22.603 —
2018 13.390 8.188 417 — 23.020 22.603 —
2017 — 0 199 — 15.092 14.893 —
2016 0 0 463 — 15.356 14.893 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2023)
Grad de îndatorare
6,47% (2023: 0,62%)
Datorii / Total active (total active: 40.994 RON)
Solvabilitate generală
15,46
Total active / Datorii (total active: 40.994 RON)
Autonomie financiară
93,53% (2023: 99,38%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 40.994 RON)
Rentabilitate active (ROA)
30,73% (2023: -6,13%)
Profit net / Total active (total active: 40.994 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
32,86% (2023: -6,16%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
69,79%
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre SISTEM CONSTRUCT SRL

Reprezentantul firmei este: CĂŢOIU CLAUDIU CONSTANTIN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025