Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

CATENA INSTAL CONSTRUCT SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 04.11.2026 (ANAF)

CATENA INSTAL CONSTRUCT SRL (CUI 24733769) este înmatriculată din 2008 cu număr ORC J40/19180/2008 și are sediul în Sectorul 3, București. Activitatea principală: Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (cod CAEN 4322). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 264.374 RON, o pierdere netă de 11.193 RON și un număr mediu de 2 salariați. Cifra de afaceri a scăzut cu 10,6% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
24733769
Nr. ORC
J40/19180/2008
EUID
ROONRC.J40/19180/2008
Înmatriculată
17 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Prevederii 28, Sector 3 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
264.374 RON
2025▼ 10,6%
Rezultat net
-11.193 RON
2025
Angajați
2
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
Secțiunea F · Diviziunea 43 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (20) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 5 diviziuni
  • 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4291 Construcții hidrotehnice
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (3)
  • 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4291 Construcții hidrotehnice
  • 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (12)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (2)
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (2)
  • 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 6832 Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (1)
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025, fără 2021. Surse: MFinanțe (2016–2020, 2024–2025) și ANAF (2022–2023). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 264.374 -11.193 61.447 — 310.905 249.990 2
2024 295.863 111.978 53.160 — 324.170 271.183 2
2023 0 0 20.144 0 179.349 159.205 0
2022 0 0 20.144 0 179.349 159.205 0
2020 — 0 20.144 — 179.349 159.205 —
2019 — 0 20.144 — 179.349 159.205 —
2018 — 0 8.639 — 169.960 161.321 —
2017 — -6.879 8.639 — 169.960 161.321 1
2016 9.715 -8.328 1.759 — 169.960 168.201 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
19,76% (2024: 16,4%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
5,06 (2024: 6,1)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
80,41% (2024: 83,65%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
-3,6% (2024: 34,54%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
-4,48% (2024: 41,29%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-4,23% (2024: 37,85%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre CATENA INSTAL CONSTRUCT SRL

Reprezentantul firmei este: CONSTANTIN AURA - GEORGIA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025