Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

CENTO MARIUS SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 25.10.2026 (ANAF)

CENTO MARIUS SRL (CUI 24815079) este înmatriculată din 2008 cu număr ORC J39/1118/2008 și are sediul în Focșani, județul Vrancea. Activitatea principală: Întreținerea și repararea autovehiculelor (cod CAEN 4520, nomenclatorul CAEN Rev.2). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 23.057 RON, o pierdere netă de 6.062 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a crescut cu 2,4% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
24815079
Nr. ORC
J39/1118/2008
EUID
ROONRC.J39/1118/2008
Înmatriculată
17 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Bld. Bucureşti 6A, Mun. Focşani Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
23.057 RON
2025▲ 2,4%
Rezultat net
-6.062 RON
2025
Angajați
1
2025▼ 50,0%

Activitate

CAEN principal
4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor
Secțiunea G · Diviziunea 45 · CAEN v2
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
1610 Tăierea și rindeluirea lemnului

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4520 — Întreținerea și repararea autovehiculelor). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (9) · CAEN Rev.2 · 5 diviziuni
  • 1610 Tăierea și rindeluirea lemnului
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
Diviziunea 16 · Prelucrarea lemnului, fabricarea produselor din lemn și plută, cu excepția mobilei; fabricarea articolelor din paie și din alte materiale vegetale împletite (1)
  • 1610 Tăierea și rindeluirea lemnului
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (3)
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
  • 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (3)
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
  • 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (1)
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (1)
  • 5210 Depozitări

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Surse: MFinanțe (2016–2020, 2022–2025) și ANAF (2021). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 23.057 -6.062 53.766 4.420 32.031 -20.115 1
2024 22.523 -14.608 48.494 4.420 32.821 -14.053 2
2023 128.011 47.481 24.629 4.420 68.090 47.881 2
2022 128.011 47.481 24.629 4.420 68.090 47.881 3
2021 184.102 93.439 31.251 4.420 75.071 48.240 4
2020 75.221 -26.000 103.794 5.780 52.816 -45.198 4
2019 387.340 66.582 82.084 5.780 57.106 -19.198 2
2018 124.155 7.669 142.824 5.780 51.264 -85.780 2
2017 71.080 -1.379 113.881 — 20.432 -93.449 1
2016 44.220 8.847 118.330 — 26.260 -92.070 2

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
147,5% (2024: 130,22%)
Datorii / Total active (total active: 36.451 RON)
Solvabilitate generală
0,68 (2024: 0,77)
Total active / Datorii (total active: 36.451 RON)
Autonomie financiară
-55,18% (2024: -37,74%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 36.451 RON)
Rentabilitate active (ROA)
-16,63% (2024: -39,23%)
Profit net / Total active (total active: 36.451 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-26,29% (2024: -64,86%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Pierderi consecutive 2024-2025
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre CENTO MARIUS SRL

Reprezentantul firmei este: GHEORMA NICOLAE-MARIUS (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025