Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

DAVARIAN CONSTRUCT SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 17.10.2026 (ANAF)

DAVARIAN CONSTRUCT SRL (CUI 24866196) este înmatriculată din 2008 cu număr ORC J40/20762/2008 și are sediul în Sectorul 2, București. Activitatea principală: Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (cod CAEN 4120, nomenclatorul CAEN Rev.2). În 2023, firma a raportat o cifră de afaceri de 4.908 RON și o pierdere netă de 11.486 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 35,9% față de 2022.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
24866196
Nr. ORC
J40/20762/2008
EUID
ROONRC.J40/20762/2008
Înmatriculată
17 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Lt. Victor Manu 38, Sector 2 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2023).

Cifra de afaceri
4.908 RON
2023▼ 35,9%
Rezultat net
-11.486 RON
2023
Angajați
—
2023

Activitate

CAEN principal
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Secțiunea F · Diviziunea 41 · CAEN v2
CAEN preponderent · bilanț 2023
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Surse: MFinanțe (2016–2018, 2020–2025) și ANAF (2019). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — 0 420.672 602 37.704 -382.366 —
2024 — 328 420.672 602 37.704 -382.366 —
2023 4.908 -11.486 420.608 602 37.312 -382.694 —
2022 7.653 -2.346 410.908 602 39.098 -371.208 —
2021 68.797 23.377 404.881 602 35.417 -368.862 —
2020 — 0 426.846 602 34.005 -392.239 —
2019 0 -28.315 426.846 602 34.005 -392.239 0
2018 15.716 -26.026 405.380 602 40.854 -363.924 2
2017 — -25.311 374.305 602 35.805 -337.898 2
2016 — -19.504 343.945 602 30.756 -312.587 2

Indicatori financiari

bilanț 2023 (vs 2022)
Grad de îndatorare
1.109,37% (2022: 1.035,03%)
Datorii / Total active (total active: 37.914 RON)
Solvabilitate generală
0,09 (2022: 0,1)
Total active / Datorii (total active: 37.914 RON)
Autonomie financiară
-1.009,37% (2022: -935,03%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 37.914 RON)
Rentabilitate active (ROA)
-30,29% (2022: -5,91%)
Profit net / Total active (total active: 37.914 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-234,03% (2022: -30,65%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Pierderi consecutive 2022-2023
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2023). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre DAVARIAN CONSTRUCT SRL

Reprezentantul firmei este: ROSCA MARIAN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2023