Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

XYO SECURITY SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 31.10.2026 (ANAF)

XYO SECURITY SRL (CUI 24866870) este înmatriculată din 2008 cu număr ORC J2008020802400 și are sediul în Sectorul 3, București. Activitatea principală: Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) — cod CAEN 6210. În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 130.244 RON, un profit net de 6.204 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a crescut cu 18,6% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
24866870
Nr. ORC
J2008020802400
EUID
ROONRC.J2008020802400
Înmatriculată
17 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Aleea SCOLARILOR 14, Sector 3 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
130.244 RON
2025▲ 18,6%
Rezultat net
6.204 RON
2025▼ 85,1%
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Secțiunea K · Diviziunea 62 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (6210 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (17) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 7 diviziuni
  • 5821 Activități de editare a jocurilor de calculator
  • 5829 Activități de editare a altor produse software
Diviziunea 58 · Activități de editare (2)
  • 5821 Activități de editare a jocurilor de calculator
  • 5829 Activități de editare a altor produse software
Diviziunea 59 · Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune; înregistrări audio și activități de editare muzicală (3)
  • 5911 Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
  • 5912 Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
  • 5920 Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
Diviziunea 62 · Activități de servicii în tehnologia informației (4)
  • 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
  • 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației
  • 6203 Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
  • 6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
Diviziunea 63 · Activități de servicii informatice (2)
  • 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
  • 6312 Activități ale portalurilor web
Diviziunea 73 · Publicitate și activități de studiere a pieței (3)
  • 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
  • 7312 Servicii de reprezentare media
  • 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (2)
  • 7410 Activități de design specializat
  • 7420 Activități fotografice
Diviziunea 95 · Reparații de calculatoare, de articole personale și de uz gospodăresc (1)
  • 9511 Repararea calculatoarelor și a echipamentelor periferice

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2017–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 130.244 6.204 86.711 12.238 113.497 39.024 1
2024 109.783 41.738 25.880 4.816 109.326 88.262 1
2023 110.392 50.065 2.512 7.327 127.609 132.424 1
2022 72.177 48.542 7.039 2.632 86.766 82.359 1
2021 74.360 54.115 3.700 7.068 60.910 64.278 0
2020 54.156 36.323 10.499 520 56.521 36.863 0
2019 59.903 46.940 27.694 2.977 173.874 149.157 0
2018 59.607 48.992 1.588 5.658 122.995 127.065 0
2017 55.097 44.517 2.510 520 80.064 78.074 0

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
68,96% (2024: 22,67%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
1,45 (2024: 4,41)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
31,04% (2024: 77,33%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
4,93% (2024: 36,57%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
15,9% (2024: 47,29%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
4,76% (2024: 38,02%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre XYO SECURITY SRL

Reprezentantul firmei este: GRIGORE ŞTEFAN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
30.07.2026 Cod CAEN principal 6201 6210 ANAF