Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

TEHNOCONSTRUCT BUSINESS SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 18.10.2026 (ANAF)

TEHNOCONSTRUCT BUSINESS SRL (CUI 24888470) este înmatriculată din 2008 cu număr ORC J2008021213407 și are sediul în Sectorul 3, București. Activitatea principală: Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații (cod CAEN 4650). În 2023, firma a raportat o cifră de afaceri de 28.178 RON și un profit net de 19.458 RON. Cifra de afaceri e practic neschimbată față de 2022 (+1,6%).

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
24888470
Nr. ORC
J2008021213407
EUID
ROONRC.J2008021213407
Înmatriculată
17 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Şapte Drumuri 10, Sector 3 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2023).

Cifra de afaceri
28.178 RON
2023▲ 1,6%
Rezultat net
19.458 RON
2023▲ 14,5%
Angajați
—
2023

Activitate

CAEN principal
4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
Secțiunea G · Diviziunea 46 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2023
4652 Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (4650 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (20) · 5 diviziuni
  • 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 33 · Repararea, întreținerea și instalarea mașinilor și echipamentelor (1)
  • 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (1)
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (15)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4323 Lucrări de izolații
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4335 Alte lucrări de finisare
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
  • 4391 Activități de zidărie
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (2)
  • 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
  • 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (1)
  • 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.2)
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN Rev.2)
  • 4652 Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — -9.389 378.864 266 48.104 -330.494 —
2024 — -7.978 368.032 266 46.661 -321.105 —
2023 28.178 19.458 360.146 266 46.753 -313.127 —
2022 27.743 17.000 379.509 266 46.658 -332.585 —
2021 — -97.587 398.030 265 48.180 -349.585 —
2020 — -8.226 385.520 265 133.257 -251.998 —
2019 — -4.282 376.562 376 132.414 -243.772 —
2018 3.537 -8.955 371.426 266 131.670 -239.490 —
2017 18.700 -14.288 377.811 123 147.152 -230.536 —
2016 79.771 -35.044 356.867 124 140.496 -216.247 —

Indicatori financiari

bilanț 2023 (vs 2022)
Grad de îndatorare
765,96% (2022: 808,77%)
Datorii / Total active (total active: 47.019 RON)
Solvabilitate generală
0,13 (2022: 0,12)
Total active / Datorii (total active: 47.019 RON)
Autonomie financiară
-665,96% (2022: -708,77%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 47.019 RON)
Rentabilitate active (ROA)
41,38% (2022: 36,23%)
Profit net / Total active (total active: 47.019 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
69,05% (2022: 61,28%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2023). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre TEHNOCONSTRUCT BUSINESS SRL

Reprezentantul firmei este: NEDELCU CORINA GABRIELA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2023