Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

COLORMAG INC S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 08.10.2026 (ANAF)

COLORMAG INC S.R.L. (CUI 24918457) este înmatriculată din 2009 cu număr ORC J40/52/2009 și are sediul în Sectorul 2, București. Activitatea principală: Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare (cod CAEN 4683). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 257.928 RON și un profit net de 64.069 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 38,6% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
24918457
Nr. ORC
J40/52/2009
EUID
ROONRC.J40/52/2009
Înmatriculată
17 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ Str. Vrâncioaia 2-4, Sector 2 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
257.928 RON
2025▼ 38,6%
Rezultat net
64.069 RON
2025▼ 20,8%
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
Secțiunea G · Diviziunea 46 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4683 — Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (10) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 2 diviziuni
  • 4651 Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului
  • 4652 Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (3)
  • 4651 Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului
  • 4652 Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații
  • 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (7)
  • 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice, în magazine specializate
  • 4759 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate
  • 4761 Comerț cu amănuntul al cărților, în magazine specializate
  • 4764 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive, în magazine specializate
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 257.928 64.069 269.708 3 334.014 64.309 —
2024 420.214 80.897 173.142 3 223.692 50.553 —
2023 524.173 99.677 230.513 3 200.166 -30.344 —
2022 138.919 -26.875 274.575 3 144.551 -130.021 —
2021 — -520 154.554 3 51.405 -103.146 —
2020 — -676 154.258 3 51.629 -102.626 —
2019 — -448 153.495 3 51.542 -101.950 —
2018 — -442 152.915 3 51.410 -101.502 —
2017 — -430 152.472 3 51.409 -101.060 —
2016 — -472 152.362 3 51.730 -100.629 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
80,75% (2024: 77,4%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
1,24 (2024: 1,29)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
19,25% (2024: 22,6%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
19,18% (2024: 36,16%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
99,63% (2024: 160,02%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
24,84% (2024: 19,25%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre COLORMAG INC S.R.L.

Reprezentantul firmei este: ROSESCU MIRCEA - LIVIU (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
08.10.2026 Cod CAEN principal 4673 4683 ANAF