Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

CONSOL CONSTRUCT UNIT SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 16.10.2026 (ANAF)

CONSOL CONSTRUCT UNIT SRL (CUI 25068354) este înmatriculată din 2009 cu număr ORC J40/1481/2009 și are sediul în Sectorul 2, București. Activitatea principală: Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (cod CAEN 4120, nomenclatorul CAEN Rev.2). În 2023, firma a raportat o cifră de afaceri de 15.120 RON și un profit net de 10.178 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 76,1% față de 2020.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
25068354
Nr. ORC
J40/1481/2009
EUID
ROONRC.J40/1481/2009
Înmatriculată
17 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Dr. Paleologu 3bis, Sector 2 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2023).

Cifra de afaceri
15.120 RON
2023▼ 76,1% față de 2020
Rezultat net
10.178 RON
2023▼ 51,4% față de 2020
Angajați
—
2023

Activitate

CAEN principal
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Secțiunea F · Diviziunea 41 · CAEN v2
CAEN preponderent · bilanț 2023
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (7) · CAEN Rev.2 · 3 diviziuni
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (4)
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (2)
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
  • 4675 Comerț cu ridicata al produselor chimice
Diviziunea 71 · Activități de arhitectură și inginerie; activități de testări și analiză tehnică (1)
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — -2.060 52.136 22.601 15.878 -13.657 —
2024 — -5.380 52.136 22.601 17.938 -11.597 —
2023 15.120 10.178 58.332 22.601 29.514 -6.217 —
2022 — -763 59.047 22.601 19.289 -17.157 —
2021 — -10.594 59.047 23.222 19.431 -16.394 —
2020 63.140 20.929 60.469 21.913 150.630 112.074 —
2019 116.016 33.306 64.377 24.481 131.041 91.145 —
2018 88.642 -37.609 79.080 45.991 90.928 57.839 2
2017 96.375 -61.824 52.189 75.479 72.158 95.448 2
2016 348.567 48.755 46.765 92.795 136.242 182.272 3

Indicatori financiari

bilanț 2023 (vs 2020)
Grad de îndatorare
111,93% (2020: 35,05%)
Datorii / Total active (total active: 52.115 RON)
Solvabilitate generală
0,89 (2020: 2,85)
Total active / Datorii (total active: 52.115 RON)
Autonomie financiară
-11,93% (2020: 64,95%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 52.115 RON)
Rentabilitate active (ROA)
19,53% (2020: 12,13%)
Profit net / Total active (total active: 52.115 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
— (2020: 18,67%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
67,31% (2020: 33,15%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2023). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre CONSOL CONSTRUCT UNIT SRL

Reprezentantul firmei este: SOLACOLU ILEANA - CAMELIA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2023