Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

LEŞAN TERM SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 15.10.2026 (ANAF)

LEŞAN TERM SRL (CUI 25179670) este înmatriculată din 2009 cu număr ORC J06/94/2009 și are sediul în Bistrița, județul Bistrița-Năsăud. Activitatea principală: Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (cod CAEN 4711). În 2023, firma a raportat o cifră de afaceri de 8.542 RON și un profit net de 3.780 RON. Cifra de afaceri a crescut cu 103,3% față de 2021.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
25179670
Nr. ORC
J06/94/2009
EUID
ROONRC.J06/94/2009
Înmatriculată
17 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ Str. Viorelelor 31, Mun. Bistriţa Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2023).

Cifra de afaceri
8.542 RON
2023▲ 103,3% față de 2021
Rezultat net
3.780 RON
2023
Angajați
—
2023

Activitate

CAEN principal
4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Secțiunea G · Diviziunea 47 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2023
4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (9) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 7 diviziuni
  • 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
  • 2223 Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
Diviziunea 16 · Prelucrarea lemnului, fabricarea produselor din lemn și plută, cu excepția mobilei; fabricarea articolelor din paie și din alte materiale vegetale împletite (1)
  • 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
Diviziunea 22 · Fabricarea produselor din cauciuc și mase plastice (1)
  • 2223 Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
Diviziunea 25 · Industria construcțiilor metalice și a produselor din metal, exclusiv mașini, utilaje și instalații (1)
  • 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal
Diviziunea 32 · Alte activități industriale n.c.a. (1)
  • 3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (1)
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (3)
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (1)
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2024. Surse: MFinanțe (2016–2020, 2022–2024) și ANAF (2021). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2024 — -2.164 392 4.688 11.380 15.676 —
2023 8.542 3.780 3.041 4.688 16.193 17.840 —
2022 — -5.138 2.338 4.688 11.710 14.060 —
2021 4.202 -8.167 2.338 4.688 16.848 19.198 0
2020 — -18.613 2.211 6.448 23.128 27.365 —
2019 3.109 -5.638 2.211 8.755 39.433 45.977 —
2018 3.863 -10.183 2.068 11.256 42.427 51.615 —
2017 51.494 -1.139 5.097 13.756 53.139 61.798 —
2016 22.470 -662 1.331 16.438 47.830 62.937 —

Indicatori financiari

bilanț 2023 (vs 2021)
Grad de îndatorare
14,56% (2021: 10,86%)
Datorii / Total active (total active: 20.881 RON)
Solvabilitate generală
6,87 (2021: 9,21)
Total active / Datorii (total active: 20.881 RON)
Autonomie financiară
85,44% (2021: 89,14%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 20.881 RON)
Rentabilitate active (ROA)
18,1% (2021: -37,92%)
Profit net / Total active (total active: 20.881 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
21,19% (2021: -42,54%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
44,25% (2021: -194,36%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2023). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre LEŞAN TERM SRL

Reprezentantul firmei este: LEŞAN ADRIAN-VASILE (administrator si reprezentant).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2023