Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

UNION NELMAR IMPEX SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 26.10.2026 (ANAF)

UNION NELMAR IMPEX SRL (CUI 25182501) este înmatriculată din 2009 cu număr ORC J40/2497/2009 și are sediul în Sectorul 1, București. Activitatea principală: Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (cod CAEN 4711). În 2020, firma a raportat o cifră de afaceri de 97.572 RON și un profit net de 3.453 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 67,3% față de 2019.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
25182501
Nr. ORC
J40/2497/2009
EUID
ROONRC.J40/2497/2009
Înmatriculată
17 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Aviatiei 13, Sector 1 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2020).

Cifra de afaceri
97.572 RON
2020▼ 67,3%
Rezultat net
3.453 RON
2020▼ 70,0%
Angajați
—
2020

Activitate

CAEN principal
4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Secțiunea G · Diviziunea 47 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2020
4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (16) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 2 diviziuni
  • 4637 Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente
  • 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (2)
  • 4637 Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente
  • 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (14)
  • 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate
  • 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne, în magazine specializate
  • 4723 Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor, în magazine specializate
  • 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate
  • 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate
  • 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun, în magazine specializate
  • 4729 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate
  • 4742 Comerț cu amănuntul al echipamentului pentru telecomunicații în magazine specializate
  • 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie vândute prin magazine
  • 4781 Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
  • 4782 Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
  • 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — 0 168.105 — 193.811 25.706 —
2024 — 0 168.105 — 193.811 25.706 —
2023 — 0 168.104 — 193.810 25.706 —
2022 — 0 168.105 — 193.811 25.706 —
2021 — 0 168.105 — 193.811 25.706 —
2020 97.572 3.453 168.105 — 193.811 25.706 —
2019 298.802 11.527 182.596 — 204.849 22.253 —
2018 177.114 9.407 86.914 — 107.047 20.133 —
2017 133.663 -4.492 62.574 — 73.300 10.726 —
2016 114.911 510 51.445 — 66.664 15.219 —

Indicatori financiari

bilanț 2020 (vs 2019)
Grad de îndatorare
86,74% (2019: 89,14%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
1,15 (2019: 1,12)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
13,26% (2019: 10,86%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
1,78% (2019: 5,63%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
13,43% (2019: 51,8%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
3,54% (2019: 3,86%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2020). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre UNION NELMAR IMPEX SRL

Reprezentanții firmei sunt: VĂDUVA MARIA (administrator), VĂDUVA ION (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2020