Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

ARUA IMPEX SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 28.10.2026 (ANAF)

ARUA IMPEX SRL (CUI 2519226) este înmatriculată din 1992 cu număr ORC J1992003151038 și are sediul în Pitești, județul Argeș. Activitatea principală: Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (cod CAEN 4712). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 13.587 RON, o pierdere netă de 35.466 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 63,4% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
2519226
Nr. ORC
J1992003151038
EUID
ROONRC.J1992003151038
Înmatriculată
33 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Mr. Gheorghe Şonţu, Mun. Piteşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
13.587 RON
2025▼ 63,4%
Rezultat net
-35.466 RON
2025
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Secțiunea G · Diviziunea 47 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4712 — Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (11) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 5 diviziuni
  • 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase
  • 3812 Colectarea deșeurilor periculoase
Diviziunea 38 · Colectarea, tratarea și eliminarea deșeurilor; activități de recuperare a materialelor reciclabile (3)
  • 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase
  • 3812 Colectarea deșeurilor periculoase
  • 3831 Demontarea (dezasamblarea) mașinilor și echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor
Diviziunea 45 · Comerț cu ridicata și cu amănuntul, întreținerea și repararea autovehiculelor și motocicletelor (1)
  • 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (1)
  • 4677 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (5)
  • 4729 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate
  • 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate
  • 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate
  • 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate
  • 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Surse: MFinanțe (2016–2023) și ANAF (2024–2025). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 13.587 -35.466 5.249.833 202.594 2.538.319 -2.508.920 1
2024 37.172 -69.136 5.213.153 202.594 2.537.105 -2.473.454 1
2023 9.233 -65.316 5.145.376 224.346 2.516.712 -2.404.318 —
2022 264.543 -303.208 5.021.271 202.594 2.479.675 -2.339.002 —
2021 5.568 -48.138 4.783.929 531.846 2.216.289 -2.035.794 —
2020 256.591 674 4.737.763 531.846 2.218.261 -1.987.656 —
2019 429.680 -140.378 4.544.826 531.846 2.024.650 -1.988.330 6
2018 385.714 -191.447 5.078.990 557.278 2.784.928 -1.736.784 7
2017 603.844 -504.943 4.630.986 557.278 2.528.371 -1.545.337 8
2016 545.521 -596.102 3.197.298 557.278 1.599.626 -1.040.394 7

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
191,54% (2024: 190,28%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
0,52 (2024: 0,53)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
-91,54% (2024: -90,28%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
-1,29% (2024: -2,52%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-261,03% (2024: -185,99%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Pierderi consecutive 2024-2025
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre ARUA IMPEX SRL

Reprezentanții firmei sunt: JEHAD GAZAL (administrator), ALSALIH MAHIR (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
28.10.2026 Cod CAEN principal 4639 4712 ANAF