Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

Q-MAN SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 26.10.2026 (ANAF)

Q-MAN SRL (CUI 25256587) este înmatriculată din 2009 cu număr ORC J08/435/2009 și are sediul în județul Brașov. Activitatea principală: Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (cod CAEN 4322). În 2022, firma a raportat o cifră de afaceri de 1.485 RON și un profit net de 1.280 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 52,3% față de 2020.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
25256587
Nr. ORC
J08/435/2009
EUID
ROONRC.J08/435/2009
Înmatriculată
17 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Basarabia 16, Mun. Braşov Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2022).

Cifra de afaceri
1.485 RON
2022▼ 52,3% față de 2020
Rezultat net
1.280 RON
2022▼ 56,7% față de 2020
Angajați
—
2022

Activitate

CAEN principal
4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
Secțiunea F · Diviziunea 43 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2022 divergent
2562 Fabricarea articolelor de feronerie

În bilanțul pe 2022, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4322 — Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (12) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 7 diviziuni
  • 2399 Fabricarea altor produse din minerale nemetalice, n.c.a.
  • 2561 Tratarea și acoperirea metalelor
Diviziunea 23 · Fabricarea altor produse din minerale nemetalice (1)
  • 2399 Fabricarea altor produse din minerale nemetalice, n.c.a.
Diviziunea 25 · Industria construcțiilor metalice și a produselor din metal, exclusiv mașini, utilaje și instalații (2)
  • 2561 Tratarea și acoperirea metalelor
  • 2562 Operațiuni de mecanică generală
Diviziunea 26 · Fabricarea calculatoarelor și a produselor electronice și optice (2)
  • 2611 Fabricarea subansamblurilor electronice (module)
  • 2612 Fabricarea altor componente electronice
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (1)
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (3)
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor- unelte
  • 4674 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
Diviziunea 71 · Activități de arhitectură și inginerie; activități de testări și analiză tehnică (2)
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
  • 7120 Activități de testări și analize tehnice
Diviziunea 72 · Cercetare-dezvoltare (1)
  • 7219 Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — -299 1 — 618 617 —
2024 — -75 3.641 — 4.556 915 —
2023 — -160 3.641 — 4.631 990 —
2022 1.485 1.280 3.641 — 4.791 1.150 —
2021 — -270 3.698 — 3.568 -130 —
2020 3.114 2.958 2.645 — 4.025 1.380 —
2019 215 149 2.564 — 986 -1.578 —
2018 — -1.154 2.614 — 887 -1.727 —
2017 5.643 1.110 2.599 — 3.136 537 —
2016 24.224 17.275 659 — 17.321 16.662 —

Indicatori financiari

bilanț 2022 (vs 2020)
Grad de îndatorare
76% (2020: 65,71%)
Datorii / Total active (total active: 4.791 RON)
Solvabilitate generală
1,32 (2020: 1,52)
Total active / Datorii (total active: 4.791 RON)
Autonomie financiară
24% (2020: 34,29%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 4.791 RON)
Rentabilitate active (ROA)
26,72% (2020: 73,49%)
Profit net / Total active (total active: 4.791 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
111,3% (2020: 214,35%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
86,2% (2020: 94,99%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2022). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre Q-MAN SRL

Reprezentantul firmei este: MANOLESCU ALEXANDRU (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2022