Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

EMBIS-ARTA SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 28.10.2026 (ANAF)

EMBIS-ARTA SRL (CUI 25281025) este înmatriculată din 2009 cu număr ORC J2014002927124 și are sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală: Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte (cod CAEN 1421). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 333.651 RON, un profit net de 1.674 RON și un număr mediu de 3 salariați. Cifra de afaceri a scăzut cu 13,6% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
25281025
Nr. ORC
J2014002927124
EUID
ROONRC.J2014002927124
Înmatriculată
17 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Maramureşului 46, Mun. Cluj-Napoca Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
333.651 RON
2025▼ 13,6%
Rezultat net
1.674 RON
2025
Angajați
3
2025▲ 50,0%

Activitate

CAEN principal
1421 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
Secțiunea C · Diviziunea 14 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
1413 Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (1421 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (10) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 5 diviziuni
  • 1392 Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp)
  • 1412 Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru
Diviziunea 13 · Fabricarea produselor textile (1)
  • 1392 Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp)
Diviziunea 14 · Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte (2)
  • 1412 Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru
  • 1419 Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (2)
  • 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
  • 4645 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (4)
  • 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate
  • 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate
  • 4782 Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 333.651 1.674 392.673 41.668 403.314 52.309 3
2024 386.282 -32.021 508.493 52.635 506.430 50.635 2
2023 288.494 1.730 504.931 42.561 570.259 107.889 2
2022 132.224 -59.971 402.960 26.007 483.112 106.159 2
2021 218.628 6.962 376.838 21.624 521.343 166.129 3
2020 409.997 5.722 290.518 6.125 443.561 159.168 4
2019 285.794 -153.990 198.496 5.323 346.620 153.447 3
2018 579.630 3.422 149.555 10.821 446.171 307.437 3
2017 455.059 64.530 77.368 18.361 380.075 321.068 2
2016 428.110 42.431 130.604 22.351 364.791 256.538 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
88,24% (2024: 90,95%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
1,13 (2024: 1,1)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
11,76% (2024: 9,06%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
0,38% (2024: -5,73%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
3,2% (2024: -63,24%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
0,5% (2024: -8,29%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre EMBIS-ARTA SRL

Reprezentantul firmei este: PĂNĂZAN MIRELAMARIA (administrator si reprezentant).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
27.07.2026 Cod CAEN principal 1413 1421 ANAF
27.07.2026 Număr de înmatriculare J12/2927/2014 J2014002927124 ANAF