Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

BARBU & CO SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 13.10.2026 (ANAF)

BARBU & CO SRL (CUI 253704) este înmatriculată din 1992 cu număr ORC J12/3055/1992 și are sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală: Alte forme de învățământ (cod CAEN 8559). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 61.338 RON, un profit net de 1.463 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a crescut cu 33,1% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
253704
Nr. ORC
J12/3055/1992
EUID
ROONRC.J12/3055/1992
Înmatriculată
34 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Actorului 49, Mun. Cluj-Napoca Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
61.338 RON
2025▲ 33,1%
Rezultat net
1.463 RON
2025
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
Secțiunea Q · Diviziunea 85 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
9604 Activități de întreținere corporală

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (8559 — Alte forme de învățământ n.c.a.). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (3) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 2 diviziuni
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
  • 9602 Coafură și alte activități de înfrumusețare
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (1)
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
Diviziunea 96 · Alte activități de servicii (2)
  • 9602 Coafură și alte activități de înfrumusețare
  • 9604 Activități de întreținere corporală

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 61.338 1.463 156.298 22.404 67.364 -66.530 1
2024 46.081 -5.947 147.227 22.404 56.830 -67.993 1
2023 45.495 -678 131.778 22.404 47.328 -62.046 1
2022 36.235 5.628 130.332 22.749 46.215 -61.368 1
2021 22.345 -1.265 136.725 23.095 46.634 -66.996 1
2020 17.719 -1.987 137.484 23.440 48.312 -65.732 1
2019 17.613 -6.513 147.365 23.785 59.835 -63.745 1
2018 8.341 -9.475 133.347 24.148 51.966 -57.233 1
2017 14.717 -9.984 127.710 24.493 55.459 -47.758 1
2016 14.637 645 115.962 24.838 53.351 -37.773 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
174,11% (2024: 185,81%)
Datorii / Total active (total active: 89.768 RON)
Solvabilitate generală
0,57 (2024: 0,54)
Total active / Datorii (total active: 89.768 RON)
Autonomie financiară
-74,11% (2024: -85,81%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 89.768 RON)
Rentabilitate active (ROA)
1,63% (2024: -7,51%)
Profit net / Total active (total active: 89.768 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
2,39% (2024: -12,91%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre BARBU & CO SRL

Reprezentantul firmei este: BARBU LILIANA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025