Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

GD&C FABRICA DE ARHITECTURA SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 11.10.2026 (ANAF)

GD&C FABRICA DE ARHITECTURA SRL (CUI 25468407) este înmatriculată din 2009 cu număr ORC J40/5196/2009 și are sediul în Sectorul 3, București. Activitatea principală: Activități de arhitectură (cod CAEN 7111). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 1,5 milioane RON, un profit net de 319.234 RON și un număr mediu de 4 salariați. Cifra de afaceri a crescut cu 46,9% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
25468407
Nr. ORC
J40/5196/2009
EUID
ROONRC.J40/5196/2009
Înmatriculată
17 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ Str. Bucovina 5, Sector 3 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
1.474.239 RON
2025▲ 46,9%
Rezultat net
319.234 RON
2025▲ 119,6%
Angajați
4
2025▼ 20,0%

Activitate

CAEN principal
7111 Activități de arhitectură
Secțiunea N · Diviziunea 71 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
7111 Activități de arhitectură

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (3) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 2 diviziuni
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
  • 7120 Activități de testări și analize tehnice
Diviziunea 71 · Activități de arhitectură și inginerie; activități de testări și analiză tehnică (2)
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
  • 7120 Activități de testări și analize tehnice
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (1)
  • 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 1.474.239 319.234 254.180 150.821 424.442 320.836 4
2024 1.003.369 145.378 46.729 55.939 241.074 249.268 5
2023 806.333 246.431 47.384 50.394 245.918 247.912 6
2022 565.182 117.203 48.109 49.874 135.950 136.699 6
2021 398.747 27.483 16.419 64.235 132.950 177.391 6
2020 600.014 246.085 21.791 74.358 182.690 233.065 6
2019 119.233 -14.250 12.804 45.000 35.112 67.364 4
2018 157.923 35.459 6.343 46.894 41.007 81.614 1
2017 199.955 94.955 49.978 3.725 142.408 96.155 1
2016 457.536 163.402 11.304 — 169.622 158.318 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
44,19% (2024: 15,73%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
2,26 (2024: 6,36)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
55,77% (2024: 83,92%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
55,49% (2024: 48,95%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
99,5% (2024: 58,32%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
21,65% (2024: 14,49%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre GD&C FABRICA DE ARHITECTURA SRL

Reprezentantul firmei este: COMĂNAC ANDREI-PĂSTOREL (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
11.10.2026 Stare de înregistrare (ANAF) Transfer (sosire) din 27.02.2017 Reluare a activității din 04.06.2015 ANAF
11.10.2026 Stare juridică Transfer (sosire) Reluare a activității ANAF
11.10.2026 Data stării juridice 27.02.2017 04.06.2015 ANAF