Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

QTECH EUROPE S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 18.10.2026 (ANAF)

QTECH EUROPE S.R.L. (CUI 25774724) este înmatriculată din 2009 cu număr ORC J2024011226408 și are sediul în județul Galați. Activitatea principală: Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific (cod CAEN 4618). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 20.028 RON, o pierdere netă de 35.700 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 97,2% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
25774724
Nr. ORC
J2024011226408
EUID
ROONRC.J2024011226408
Înmatriculată
17 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Domnească 130, Mun. Galaţi Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
20.028 RON
2025▼ 97,2%
Rezultat net
-35.700 RON
2025
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
Secțiunea G · Diviziunea 46 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
4646 Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4618 — Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (11) · 8 diviziuni
  • 2553 Operațiuni de mecanică generală
  • 3031 Fabricarea de aeronave și nave spațiale, civile
Diviziunea 25 · Industria construcțiilor metalice și a produselor din metal, exclusiv mașini, utilaje și instalații (1)
  • 2553 Operațiuni de mecanică generală
Diviziunea 30 · Fabricarea altor mijloace de transport (3)
  • 3031 Fabricarea de aeronave și nave spațiale, civile
  • 3032 Fabricarea de aeronave și nave spațiale, militare
  • 3040 Fabricarea vehiculelor militare de luptă
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (1)
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (1)
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (1)
  • 5210 Depozitări
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (2)
  • 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
Diviziunea 71 · Activități de arhitectură și inginerie; activități de testări și analiză tehnică (1)
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 4646 Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice (CAEN Rev.2)
  • 4773 Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
  • 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
  • 5224 Manipulări (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025, fără 2022. Surse: MFinanțe (2016–2018, 2020, 2023–2025) și ANAF (2019, 2021). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 20.028 -35.700 64.045 8.957 20.844 -17.192 1
2024 720.279 10.345 116.423 3.230 106.122 18.508 1
2023 36.066 -1.498 0 — 8.163 8.163 —
2021 0 0 31.422 0 41.083 9.661 0
2020 — 0 31.422 — 41.083 9.661 —
2019 0 0 31.422 0 41.083 9.661 0
2018 0 0 31.422 0 41.083 9.661 0
2017 0 0 31.422 0 41.083 9.661 0
2016 0 0 30.534 0 41.083 10.549 0

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
214,91% (2024: 106,47%)
Datorii / Total active (total active: 29.801 RON)
Solvabilitate generală
0,47 (2024: 0,94)
Total active / Datorii (total active: 29.801 RON)
Autonomie financiară
-57,69% (2024: 16,93%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 29.801 RON)
Rentabilitate active (ROA)
-119,79% (2024: 9,46%)
Profit net / Total active (total active: 29.801 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
— (2024: 55,89%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-178,25% (2024: 1,44%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre QTECH EUROPE S.R.L.

Reprezentantul firmei este: GAVRILĂ LUCIAN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025