Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

STANISLAV & MAYA COMPANY SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 07.10.2026 (ANAF)

STANISLAV & MAYA COMPANY SRL (CUI 26164236) este înmatriculată din 2009 cu număr ORC J2009010650401 și are sediul în Sectorul 2, București. Activitatea principală: Transporturi rutiere de mărfuri (cod CAEN 4941). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 708.997 RON, un profit net de 51.654 RON și un număr mediu de 2 salariați. Cifra de afaceri a crescut cu 75,4% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
26164236
Nr. ORC
J2009010650401
EUID
ROONRC.J2009010650401
Înmatriculată
17 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Aleea Diham 5, Sector 2 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
708.997 RON
2025▲ 75,4%
Rezultat net
51.654 RON
2025
Angajați
2
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Secțiunea H · Diviziunea 49 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4941 Transporturi rutiere de mărfuri

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (23) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 8 diviziuni
  • 4531 Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule
  • 4540 Comerț cu motociclete, piese și accesorii aferente; întreținerea și repararea motocicletelor
Diviziunea 45 · Comerț cu ridicata și cu amănuntul, întreținerea și repararea autovehiculelor și motocicletelor (2)
  • 4531 Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule
  • 4540 Comerț cu motociclete, piese și accesorii aferente; întreținerea și repararea motocicletelor
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (13)
  • 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
  • 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
  • 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4634 Comerț cu ridicata al băuturilor
  • 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
  • 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor
  • 4644 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere
  • 4647 Comerț cu ridicata al mobilei, covoarelor și a articolelor de iluminat
  • 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
  • 4651 Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului
  • 4652 Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații
Diviziunea 77 · Activități de închiriere și leasing (2)
  • 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
  • 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
Diviziunea 78 · Activități de servicii privind forța de muncă (2)
  • 7820 Activități de contractare, pe baze temporare, a personalului
  • 7830 Servicii de furnizare și management a forței de muncă
Diviziunea 81 · Activități de peisagistică și servicii pentru clădiri (1)
  • 8122 Activități specializate de curățenie
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (1)
  • 8292 Activități de ambalare
Diviziunea 93 · Activități spotive, recreative și distractive (1)
  • 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Diviziunea 96 · Alte activități de servicii (1)
  • 9609 Alte activități de servicii n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 708.997 51.654 62.825 2.193 233.262 172.630 2
2024 404.262 -119.404 57.671 24.392 154.255 120.976 2
2023 548.456 -5.152 9.051 91.782 157.441 240.380 2
2022 680.134 182.165 85.296 159.172 171.656 245.532 2
2021 399.144 37.403 316.899 234.474 145.791 63.366 2
2020 269.854 5.681 155.081 19.779 183.030 47.728 2
2019 271.379 -19.809 108.353 31.645 118.756 42.048 2
2018 305.923 4.503 62.157 43.512 80.501 61.856 2
2017 374.864 57.113 72.100 55.379 74.074 57.353 2
2016 204.305 22.252 106.394 67.245 82.460 43.311 2

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
26,68% (2024: 32,28%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
3,75 (2024: 3,1)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
73,32% (2024: 67,72%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
21,94% (2024: -66,84%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
29,92% (2024: -98,7%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
7,29% (2024: -29,54%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre STANISLAV & MAYA COMPANY SRL

Reprezentanții firmei sunt: CIOBANU STANISLAV (administrator), CIOBANU MAIA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
09.09.2026 Stare de înregistrare (ANAF) Transfer (sosire) din 22.04.2011 Înregistrată din 29.10.2009 ANAF
09.09.2026 Stare juridică Transfer (sosire) Înregistrată ANAF
09.09.2026 Data stării juridice 22.04.2011 29.10.2009 ANAF