Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

NIKAN CONSTRUCŢII CIVILE SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 27.10.2026 (ANAF)

NIKAN CONSTRUCŢII CIVILE SRL (CUI 26175847) este înmatriculată din 2009 cu număr ORC J40/10714/2009 și are sediul în Sectorul 2, București. Activitatea principală: Fabricarea de articole confecționate din textile (excluzând îmbrăcămintea și lenjeria de corp) — cod CAEN 1392. În 2021, firma a raportat o cifră de afaceri de 142.214 RON, un profit net de 22.751 RON și un număr mediu de 2 salariați. Cifra de afaceri a scăzut cu 21,1% față de 2020.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
26175847
Nr. ORC
J40/10714/2009
EUID
ROONRC.J40/10714/2009
Înmatriculată
17 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Valea Nucului 11, Sector 2 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2021).

Cifra de afaceri
142.214 RON
2021▼ 21,1%
Rezultat net
22.751 RON
2021▼ 86,9%
Angajați
2
2021▲ 100,0%

Activitate

CAEN principal
1392 Fabricarea de articole confecționate din textile (excluzând îmbrăcămintea și lenjeria de corp)
Secțiunea C · Diviziunea 13 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2021 divergent
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

În bilanțul pe 2021, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (1392 — Fabricarea de articole confecționate din textile (excluzând îmbrăcămintea și lenjeria de corp)). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (9) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 5 diviziuni
  • 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele
  • 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (3)
  • 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele
  • 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile
  • 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (3)
  • 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate
  • 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate
  • 4782 Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
Diviziunea 71 · Activități de arhitectură și inginerie; activități de testări și analiză tehnică (1)
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (1)
  • 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
Diviziunea 96 · Alte activități de servicii (1)
  • 9601 Spălarea și curățarea (uscată) articolelor textile și a produselor din blană

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — -511 46.796 1.133 5.476 -40.187 —
2024 — -450 46.285 1.133 5.476 -39.676 —
2023 — -420 46.835 1.133 6.476 -39.226 —
2022 — -1.534 46.435 1.133 6.496 -38.806 —
2021 142.214 22.751 45.028 1.133 6.622 -37.273 2
2020 180.196 174.297 201.719 1.133 140.562 -60.024 1
2019 20.816 -8.704 241.551 1.133 6.097 -234.321 1
2018 150.149 -37.737 236.974 1.446 9.910 -225.618 5
2017 152.271 -64.582 214.805 2.197 24.727 -187.881 5
2016 143.216 -34.282 153.620 2.948 19.240 -123.299 5

Indicatori financiari

bilanț 2021 (vs 2020)
Grad de îndatorare
580,63% (2020: 142,36%)
Datorii / Total active (total active: 7.755 RON)
Solvabilitate generală
0,17 (2020: 0,7)
Total active / Datorii (total active: 7.755 RON)
Autonomie financiară
-480,63% (2020: -42,36%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 7.755 RON)
Rentabilitate active (ROA)
293,37% (2020: 123,01%)
Profit net / Total active (total active: 7.755 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
16% (2020: 96,73%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2021). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre NIKAN CONSTRUCŢII CIVILE SRL

Reprezentantul firmei este: MANOLE LIVIU - IULIAN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2021