Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

IXTIS CONSTRUCTII MONTAJ SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 15.10.2026 (ANAF)

IXTIS CONSTRUCTII MONTAJ SRL (CUI 26222329) este înmatriculată din 2009 cu număr ORC J23/2536/2009 și are sediul în Chitila, județul Ilfov. Activitatea principală: Distribuția energiei electrice (cod CAEN 3514). În 2017, firma a raportat o cifră de afaceri de 227 RON și o pierdere netă de 307 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 94,2% față de 2016.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
26222329
Nr. ORC
J23/2536/2009
EUID
ROONRC.J23/2536/2009
Înmatriculată
16 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Victoriei 60, Sat Chitila Orş. Chitila Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2017).

Cifra de afaceri
227 RON
2017▼ 94,2%
Rezultat net
-307 RON
2017
Angajați
0
2017

Activitate

CAEN principal
3514 Distribuția energiei electrice
Secțiunea D · Diviziunea 35 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2017 divergent
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

În bilanțul pe 2017, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (3514 — Distribuția energiei electrice). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (22) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 6 diviziuni
  • 3511 Producția de energie electrică
  • 3523 Comercializarea combustibililor gazoși, prin conducte
Diviziunea 35 · Producția și furnizarea de energie electrică și termică, gaze, apă caldă și aer condiționat (2)
  • 3511 Producția de energie electrică
  • 3523 Comercializarea combustibililor gazoși, prin conducte
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (1)
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (4)
  • 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4291 Construcții hidrotehnice
  • 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (13)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (1)
  • 8220 Activități ale centrelor de intermediere telefonică (call center)
Diviziunea 96 · Alte activități de servicii (1)
  • 9601 Spălarea și curățarea (uscată) articolelor textile și a produselor din blană

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2018. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2018 — 0 22.060 — 34.263 12.203 —
2017 227 -307 22.060 — 34.263 12.203 0
2016 3.892 -649 22.275 0 34.785 12.510 2

Indicatori financiari

bilanț 2017 (vs 2016)
Mențiune istorică ONRC · Încheiată — lichidare (nedatată) ANAF raportează firma ca activă — starea curentă ANAF prevalează.
Grad de îndatorare
64,38% (2016: 64,04%)
Datorii / Total active (total active: 34.263 RON)
Solvabilitate generală
1,55 (2016: 1,56)
Total active / Datorii (total active: 34.263 RON)
Autonomie financiară
35,62% (2016: 35,96%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 34.263 RON)
Rentabilitate active (ROA)
-0,9% (2016: -1,87%)
Profit net / Total active (total active: 34.263 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
-2,52% (2016: -5,19%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
— (2016: -16,68%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Pierderi consecutive 2016-2017

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2017). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre IXTIS CONSTRUCTII MONTAJ SRL

Reprezentantul firmei este: CHELARU MARIAN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2017