Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

MACRO PROIECT SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 07.10.2026 (ANAF)

MACRO PROIECT SRL (CUI 26294651) este înmatriculată din 2009 cu număr ORC J2011000296083 și are sediul în județul Brașov. Activitatea principală: Lucrări de pregătire a terenului (cod CAEN 4312). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 232.500 RON, un profit net de 81.394 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a crescut cu 7,6% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
26294651
Nr. ORC
J2011000296083
EUID
ROONRC.J2011000296083
Înmatriculată
16 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ Str. Brazilor 23, Mun. Braşov Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
232.500 RON
2025▲ 7,6%
Rezultat net
81.394 RON
2025▼ 59,1%
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
4312 Lucrări de pregătire a terenului
Secțiunea F · Diviziunea 43 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4312 Lucrări de pregătire a terenului

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (27) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 9 diviziuni
  • 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 33 · Repararea, întreținerea și instalarea mașinilor și echipamentelor (1)
  • 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (1)
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (4)
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri
  • 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (11)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (2)
  • 5210 Depozitări
  • 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (2)
  • 7021 Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
Diviziunea 71 · Activități de arhitectură și inginerie; activități de testări și analiză tehnică (2)
  • 7111 Activități de arhitectură
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Diviziunea 77 · Activități de închiriere și leasing (3)
  • 7731 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole
  • 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
  • 7733 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare)
Diviziunea 96 · Alte activități de servicii (1)
  • 9609 Alte activități de servicii n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025, fără 2018. Surse: MFinanțe (2016–2017, 2021–2025) și ANAF (2019–2020). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 232.500 81.394 2.056.125 105.350 991.328 -959.447 1
2024 216.000 198.853 7.727 144.221 3.290.991 3.427.485 1
2023 216.000 323.697 48.105 183.092 3.093.348 3.228.632 1
2022 108.000 190.320 29.491 61.337 3.378.524 3.410.370 1
2021 964.182 1.374.195 17.111 63.119 3.695.095 3.741.103 1
2020 1.115.423 949.425 341.688 2.552.615 1.313.476 3.524.403 1
2019 1.046.882 802.053 507.597 2.554.183 933.656 2.980.242 1
2017 215.807 176.070 217.741 2.556.716 363.887 2.594.478 1
2016 202.940 14.790 287.195 2.556.716 258.279 2.418.407 0

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
187,49% (2024: 0,22%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
0,53 (2024: 444,57)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
-87,49% (2024: 99,78%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
7,42% (2024: 5,79%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
— (2024: 5,8%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
35,01% (2024: 92,06%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre MACRO PROIECT SRL

Reprezentantul firmei este: CHESLEREAN VALER (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025