Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

BMENERGY SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 05.11.2026 (ANAF)

BMENERGY SRL (CUI 26394391) este înmatriculată din 2010 cu număr ORC J2010000034127 și are sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală: Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (cod CAEN 7112). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 24.500 RON și un profit net de 377 RON. Cifra de afaceri a crescut cu 132,0% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
26394391
Nr. ORC
J2010000034127
EUID
ROONRC.J2010000034127
Înmatriculată
16 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ Str. Simeria 42A, Mun. Cluj-Napoca Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
24.500 RON
2025▲ 132,0%
Rezultat net
377 RON
2025▲ 214,2%
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Secțiunea N · Diviziunea 71 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (22) · 12 diviziuni
  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
  • 2711 Fabricarea motoarelor, generatoarelor și transformatoarelor electrice
Diviziunea 25 · Industria construcțiilor metalice și a produselor din metal, exclusiv mașini, utilaje și instalații (1)
  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
Diviziunea 27 · Fabricarea echipamentelor electrice (1)
  • 2711 Fabricarea motoarelor, generatoarelor și transformatoarelor electrice
Diviziunea 33 · Repararea, întreținerea și instalarea mașinilor și echipamentelor (3)
  • 3311 Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal
  • 3312 Repararea și întreținerea mașinilor
  • 3314 Repararea și întreținerea echipamentelor electrice
Diviziunea 35 · Producția și furnizarea de energie electrică și termică, gaze, apă caldă și aer condiționat (3)
  • 3512 Producția de energie electrică din resurse regenerabile
  • 3515 Comercializarea energiei electrice
  • 3516 Depozitarea energiei electrice
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (1)
  • 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (1)
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (2)
  • 5210 Depozitări
  • 5224 Manipulări
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (3)
  • 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
  • 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
Diviziunea 71 · Activități de arhitectură și inginerie; activități de testări și analiză tehnică (2)
  • 7111 Activități de arhitectură
  • 7120 Activități de testări și analize tehnice
Diviziunea 72 · Cercetare-dezvoltare (1)
  • 7210 Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (3)
  • 7411 Activități de design industrial și vestimentar
  • 7491 Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
  • 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 2442 Metalurgia aluminiului (CAEN Rev.2)
  • 2444 Metalurgia cuprului (CAEN Rev.2)
  • 2453 Turnarea metalelor neferoase ușoare (CAEN Rev.2)
  • 2454 Turnarea altor metale neferoase (CAEN Rev.2)
  • 2562 Operațiuni de mecanică generală (CAEN Rev.2)
  • 2611 Fabricarea subansamblurilor electronice (module) (CAEN Rev.2)
  • 2612 Fabricarea altor componente electronice (CAEN Rev.2)
  • 2620 Fabricarea calculatoarelor și a echipamentelor periferice (CAEN Rev.2)
  • 2651 Fabricarea de instrumente și dispozitive pentru măsură, verificare, control, navigație (CAEN Rev.2)
  • 2712 Fabricarea aparatelor de distribuție și control a electricității (CAEN Rev.2)
  • 2720 Fabricarea de acumulatori și baterii (CAEN Rev.2)
  • 2790 Fabricarea altor echipamente electrice (CAEN Rev.2)
  • 2811 Fabricarea de motoare și turbine (cu excepția celor pentru avioane, autovehicule și motociclete) (CAEN Rev.2)
  • 2813 Fabricarea de pompe și compresoare (CAEN Rev.2)
  • 2824 Fabricarea mașinilor-unelte portabile acționate electric (CAEN Rev.2)
  • 2825 Fabricarea echipamentelor de ventilație și frigorifice, exclusiv a echipamentelor de uz casnic (CAEN Rev.2)
  • 2829 Fabricarea altor mașini și utilaje de utilizare generală n.c.a. (CAEN Rev.2)
  • 2931 Fabricarea de echipamente electrice și electronice pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule (CAEN Rev.2)
  • 2932 Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule (CAEN Rev.2)
  • 3313 Repararea echipamentelor electronice și optice (CAEN Rev.2)
  • 3319 Repararea altor echipamente (CAEN Rev.2)
  • 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale (CAEN Rev.2)
  • 3511 Producția de energie electrică (CAEN Rev.2)
  • 3513 Distribuția energiei electrice (CAEN Rev.2)
  • 3514 Comercializarea energiei electrice (CAEN Rev.2)
  • 3831 Demontarea (dezasamblarea) mașinilor și echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor (CAEN Rev.2)
  • 3832 Recuperarea materialelor reciclabile sortate (CAEN Rev.2)
  • 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară (CAEN Rev.2)
  • 4291 Construcții hidrotehnice (CAEN Rev.2)
  • 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a (CAEN Rev.2)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor (CAEN Rev.2)
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului (CAEN Rev.2)
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN Rev.2)
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN Rev.2)
  • 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane (CAEN Rev.2)
  • 4652 Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații (CAEN Rev.2)
  • 4666 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente de birou (CAEN Rev.2)
  • 4669 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente (CAEN Rev.2)
  • 4950 Transporturi prin conducte (CAEN Rev.2)
  • 5829 Activități de editare a altor produse software (CAEN Rev.2)
  • 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii (CAEN Rev.2)
  • 7219 Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie (CAEN Rev.2)
  • 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a. (CAEN Rev.2)
  • 7733 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare) (CAEN Rev.2)
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 24.500 377 124 6.805 26.919 33.600 —
2024 10.560 120 2.136 2.944 32.415 33.223 —
2023 28.280 197 451.960 3.725 32.038 -416.197 —
2022 — -14.481 449.425 — 33.127 -416.393 —
2021 — -40.711 440.924 — 39.107 -401.912 1
2020 2.520 -50.172 462.424 — 147.369 -361.201 1
2019 12.940 -41.877 394.162 — 288.016 -311.029 1
2018 340 -30.092 299.758 — 344.742 -269.151 1
2017 4.882 -30.454 246.376 1.364 5.952 -239.060 1
2016 8.747 -43.043 222.453 3.001 10.846 -208.606 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
0,37% (2024: 6,04%)
Datorii / Total active (total active: 33.724 RON)
Solvabilitate generală
— (2024: 16,55)
Total active / Datorii (total active: 33.724 RON)
Autonomie financiară
99,63% (2024: 93,96%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 33.724 RON)
Rentabilitate active (ROA)
1,12% (2024: 0,34%)
Profit net / Total active (total active: 33.724 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
1,12% (2024: 0,36%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
1,54% (2024: 1,14%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre BMENERGY SRL

Reprezentantul firmei este: BREBAN ŞTEFAN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025