Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

FLORMAR IVAN CONSTRUCT SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 08.10.2026 (ANAF)

FLORMAR IVAN CONSTRUCT SRL (CUI 26483839) este înmatriculată din 2010 cu număr ORC J2010001196408 și are sediul în Sectorul 3, București. Activitatea principală: Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (cod CAEN 4100). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 1,4 milioane RON, un profit net de 127.857 RON și un număr mediu de 16 salariați. Cifra de afaceri a crescut cu 7,2% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
26483839
Nr. ORC
J2010001196408
EUID
ROONRC.J2010001196408
Înmatriculată
16 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Bld. Theodor Pallady 45H, Sector 3 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
1.358.688 RON
2025▲ 7,2%
Rezultat net
127.857 RON
2025▲ 300,3%
Angajați
16
2025▲ 14,3%

Activitate

CAEN principal
4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Secțiunea F · Diviziunea 41 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (23) · 6 diviziuni
  • 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
  • 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (3)
  • 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
  • 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (13)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4335 Alte lucrări de finisare
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (2)
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (1)
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (1)
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Diviziunea 77 · Activități de închiriere și leasing (3)
  • 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
  • 7721 Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv
  • 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 1.358.688 127.857 503.029 1.451.397 569.328 1.517.696 16
2024 1.267.980 31.944 374.088 1.489.447 274.480 1.389.839 14
2023 2.950.812 865.988 276.265 1.516.851 917.309 2.157.895 19
2022 2.232.923 906.874 591.093 1.586.973 296.027 1.291.907 31
2021 1.823.286 384.848 1.077.423 1.431.108 31.347 385.032 25
2020 4.733.411 1.838.426 541.468 662.514 1.746.997 1.868.043 37
2019 2.513.291 -522.546 870.950 513.358 387.209 29.617 39
2018 2.700.653 1.113.570 687.355 411.003 1.385.515 1.109.163 78
2017 1.884.361 919.504 239.583 255.224 904.103 919.744 24
2016 732.981 149.618 65.101 31.802 237.045 203.746 11

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
24,89% (2024: 21,21%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
4,02 (2024: 4,72)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
75,11% (2024: 78,79%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
6,33% (2024: 1,81%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
8,42% (2024: 2,3%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
9,41% (2024: 2,52%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre FLORMAR IVAN CONSTRUCT SRL

Reprezentantul firmei este: IVAN CRISTIAN DANIEL (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
11.09.2026 Organ fiscal Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice ANAF
04.08.2026 Stare de înregistrare (ANAF) Înregistrată din 04.02.2010 Transfer (sosire) din 20.07.2026 ANAF
04.08.2026 Stare juridică Înregistrată Transfer (sosire) ANAF
04.08.2026 Data stării juridice 04.02.2010 20.07.2026 ANAF