Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

EXTERM ROM TRADING S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 30.10.2026 (ANAF)

EXTERM ROM TRADING S.R.L. (CUI 26501064) este înmatriculată din 2010 cu număr ORC J2010000188228 și are sediul în județul Iași. Activitatea principală: Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit (cod CAEN 4752). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 148.487 RON, un profit net de 14.733 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 19,6% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
26501064
Nr. ORC
J2010000188228
EUID
ROONRC.J2010000188228
Înmatriculată
16 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Izvor 12, Mun. Iaşi Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
148.487 RON
2025▼ 19,6%
Rezultat net
14.733 RON
2025▼ 12,2%
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
Secțiunea G · Diviziunea 47 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4752 — Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (14) · 6 diviziuni
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (3)
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4335 Alte lucrări de finisare
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (6)
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4644 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere
  • 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
  • 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (2)
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (1)
  • 5210 Depozitări
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (1)
  • 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
Diviziunea 73 · Publicitate și activități de studiere a pieței (1)
  • 7311 Activități ale agențiilor de publicitate

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 4339 Alte lucrări de finisare (CAEN Rev.2)
  • 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare (CAEN Rev.2)
  • 4674 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire (CAEN Rev.2)
  • 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN Rev.2)
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 148.487 14.733 66.286 — 57.411 -7.735 1
2024 184.671 16.786 70.215 — 46.608 -22.468 1
2023 146.365 13.002 79.063 — 34.913 -39.254 1
2022 71.848 4.329 80.705 0 27.310 -52.256 1
2021 122.146 17.359 94.461 0 36.737 -56.585 1
2020 66.299 7.706 145.196 0 70.113 -73.944 1
2019 48.512 2.353 118.511 0 35.722 -81.650 1
2018 133.762 12.471 136.088 64 49.192 -84.003 1
2017 155.400 1.495 128.570 70 29.197 -96.474 1
2016 172.622 1.759 110.525 147 9.764 -97.969 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
115,46% (2024: 150,65%)
Datorii / Total active (total active: 57.411 RON)
Solvabilitate generală
0,87 (2024: 0,66)
Total active / Datorii (total active: 57.411 RON)
Autonomie financiară
-13,47% (2024: -48,21%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 57.411 RON)
Rentabilitate active (ROA)
25,66% (2024: 36,02%)
Profit net / Total active (total active: 57.411 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
9,92% (2024: 9,09%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre EXTERM ROM TRADING S.R.L.

Reprezentantul firmei este: DAMIAN IULIAN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
05.09.2026 Cod CAEN principal 4791 4752 ANAF
29.07.2026 Plătitoare de TVA Nu Da ANAF