Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

STRATUM CONSTRUCT RO SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 10.10.2026 (ANAF)

STRATUM CONSTRUCT RO SRL (CUI 26670551) este înmatriculată din 2010 cu număr ORC J2016003952406 și are sediul în Sectorul 1, București. Activitatea principală: închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (cod CAEN 6820). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 54.029 RON și un profit net de 47.152 RON. Cifra de afaceri e practic neschimbată față de 2024 (0,0%).

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
26670551
Nr. ORC
J2016003952406
EUID
ROONRC.J2016003952406
Înmatriculată
16 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Şos. Bucureşti-Ploieşti 7A, Sector 1 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
54.029 RON
2025– 0,0%
Rezultat net
47.152 RON
2025▲ 7,7%
Angajați
0
2025

Activitate

CAEN principal
6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Secțiunea M · Diviziunea 68 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (17) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 7 diviziuni
  • 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (2)
  • 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (3)
  • 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (7)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (1)
  • 4942 Servicii de mutare
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (2)
  • 5210 Depozitări
  • 5224 Manipulări
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (1)
  • 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
Diviziunea 71 · Activități de arhitectură și inginerie; activități de testări și analiză tehnică (1)
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 54.029 47.152 26.620 1.235.291 1.410 643.561 0
2024 54.029 43.797 18.942 1.235.291 609 596.409 0
2023 54.029 45.395 10.532 1.235.291 2.431 552.612 0
2022 54.030 52.069 211 1.235.291 745 507.217 0
2021 54.030 52.006 263 1.235.291 2.757 455.148 0
2020 54.030 50.756 771 1.235.291 5.288 403.141 0
2019 52.286 94.993 1.812 1.235.291 9.603 352.386 0
2018 52.003 50.265 72.790 1.235.291 7.874 257.393 0
2017 44.743 32.439 74.776 1.235.291 11.599 207.128 1
2016 38.798 -113.450 78.086 1.093.951 30.553 174.689 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
2,15% (2024: 1,53%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
46,46 (2024: 65,25)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
52,04% (2024: 48,26%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
3,81% (2024: 3,54%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
7,33% (2024: 7,34%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
87,27% (2024: 81,06%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre STRATUM CONSTRUCT RO SRL

Reprezentantul firmei este: CĂLDĂRARU-DUMITRACHE MĂDĂLINA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025