Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

INOX MAX SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 19.10.2026 (ANAF)

INOX MAX SRL (CUI 26847646) este înmatriculată din 2010 cu număr ORC J2010000702129 și are sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală: Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice (cod CAEN 2511). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 430.963 RON, un profit net de 65.343 RON și un număr mediu de 3 salariați. Cifra de afaceri a crescut cu 23,3% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
26847646
Nr. ORC
J2010000702129
EUID
ROONRC.J2010000702129
Înmatriculată
16 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ Str. Caracal 17, Mun. Cluj-Napoca Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
430.963 RON
2025▲ 23,3%
Rezultat net
65.343 RON
2025▲ 252,3%
Angajați
3
2025▼ 25,0%

Activitate

CAEN principal
2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
Secțiunea C · Diviziunea 25 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (9) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 3 diviziuni
  • 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal
  • 2529 Producția de rezervoare, cisterne și containere metalice
Diviziunea 25 · Industria construcțiilor metalice și a produselor din metal, exclusiv mașini, utilaje și instalații (6)
  • 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal
  • 2529 Producția de rezervoare, cisterne și containere metalice
  • 2550 Fabricarea produselor metalice obținute prin deformare plastică; metalurgia pulberilor
  • 2591 Fabricarea de recipienți, containere și alte produse similare din oțel
  • 2593 Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri
  • 2594 Fabricarea de șuruburi, buloane și alte articole filetate; fabricarea de nituri și șaibe
Diviziunea 33 · Repararea, întreținerea și instalarea mașinilor și echipamentelor (2)
  • 3311 Repararea articolelor fabricate din metal
  • 3312 Repararea mașinilor
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (1)
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 430.963 65.343 129.920 13.783 315.033 198.896 3
2024 349.461 18.550 168.768 36.302 321.463 188.997 4
2023 379.091 -1.317 207.326 36.302 348.389 177.365 4
2022 479.869 112.952 188.533 36.302 330.913 178.682 4
2021 474.818 47.698 206.984 36.302 236.412 65.730 6
2020 412.992 57.384 210.860 36.302 192.590 18.032 6
2019 459.657 -56.900 219.027 36.302 143.373 -39.352 6
2018 463.942 112.779 343.067 36.302 324.314 17.549 6
2017 307.578 -2.983 217.659 8.352 114.076 -95.231 6
2016 334.282 20.490 209.588 8.352 108.988 -92.248 6

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
39,51% (2024: 47,17%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
2,53 (2024: 2,12)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
60,49% (2024: 52,83%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
19,87% (2024: 5,18%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
32,85% (2024: 9,81%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
15,16% (2024: 5,31%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre INOX MAX SRL

Reprezentanții firmei sunt: SZAKACS IOVIŢA AUGUSTIN (administrator), MOLNAR IOAN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025