Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

SANITERM INSTAL CONCEPT SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 13.10.2026 (ANAF)

SANITERM INSTAL CONCEPT SRL (CUI 26957312) este înmatriculată din 2010 cu număr ORC J40/5239/2010 și are sediul în Sectorul 6, București. Activitatea principală: Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (cod CAEN 4322). În 2019, firma a raportat o cifră de afaceri de 3.380 RON și un profit net de 3.139 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 68,4% față de 2018.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
26957312
Nr. ORC
J40/5239/2010
EUID
ROONRC.J40/5239/2010
Înmatriculată
16 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Bld. Timişoara 29, Sector 6 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2019).

Cifra de afaceri
3.380 RON
2019▼ 68,4%
Rezultat net
3.139 RON
2019▼ 66,0%
Angajați
—
2019

Activitate

CAEN principal
4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
Secțiunea F · Diviziunea 43 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2019 divergent
4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse

În bilanțul pe 2019, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4322 — Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (14) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 5 diviziuni
  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 25 · Industria construcțiilor metalice și a produselor din metal, exclusiv mașini, utilaje și instalații (1)
  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (1)
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (9)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (1)
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (2)
  • 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — -1.179 0 — 64.948 64.948 —
2024 — -300 300 — 66.427 66.127 —
2023 — 0 0 — 66.427 66.427 —
2022 — -300 300 — 66.727 66.427 —
2021 — 0 0 — 66.727 66.727 —
2020 — -216 102 — 66.829 66.727 —
2019 3.380 3.139 102 — 67.045 66.943 —
2018 10.706 9.236 1.514 — 65.318 63.804 —
2017 27.166 20.555 1.462 — 56.030 54.568 —
2016 39.100 35.472 24.155 — 58.168 34.013 —

Indicatori financiari

bilanț 2019 (vs 2018)
Grad de îndatorare
0,15% (2018: 2,32%)
Datorii / Total active (total active: 67.045 RON)
Solvabilitate generală
— (2018: 43,14)
Total active / Datorii (total active: 67.045 RON)
Autonomie financiară
99,85% (2018: 97,68%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 67.045 RON)
Rentabilitate active (ROA)
4,68% (2018: 14,14%)
Profit net / Total active (total active: 67.045 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
4,69% (2018: 14,48%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
92,87% (2018: 86,27%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2019). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre SANITERM INSTAL CONCEPT SRL

Reprezentantul firmei este: SAVA MIHAELA - ALINA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2019