Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

BELLARSEN SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 16.10.2026 (ANAF)

BELLARSEN SRL (CUI 27093958) este înmatriculată din 2010 cu număr ORC J2010000381278 și are sediul în Piatra-Neamț, județul Neamț. Activitatea principală: Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase (cod CAEN 0111). În 2017, firma a raportat o cifră de afaceri de 1.100 RON și o pierdere netă de 140 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 96,1% față de 2016.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
27093958
Nr. ORC
J2010000381278
EUID
ROONRC.J2010000381278
Înmatriculată
16 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Fermelor 16, Mun. Piatra Neamţ Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2017).

Cifra de afaceri
1.100 RON
2017▼ 96,1%
Rezultat net
-140 RON
2017
Angajați
—
2017

Activitate

CAEN principal
0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
Secțiunea A · Diviziunea 01 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2017 divergent
0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală

În bilanțul pe 2017, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (0111 — Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (3) · 2 diviziuni
  • 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor
  • 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală
Diviziunea 01 · Agricultură, vânătoare și servicii anexe (2)
  • 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor
  • 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (1)
  • 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — -500 0 — 3.795 3.795 —
2024 — 0 0 — 4.295 4.295 —
2023 — -67 0 — 4.295 4.295 —
2022 — 0 0 — 4.362 4.362 —
2021 — 0 0 — 4.362 4.362 —
2020 — -23 0 — 4.362 4.362 —
2019 — 0 0 — 4.385 4.385 —
2018 — 0 0 — 4.385 4.385 —
2017 1.100 -140 0 — 4.385 4.385 —
2016 28.444 -431 1.421 — 5.946 4.525 —

Indicatori financiari

bilanț 2017 (vs 2016)
Grad de îndatorare
0% (2016: 23,9%)
Datorii / Total active (total active: 4.385 RON)
Solvabilitate generală
— (2016: 4,18)
Total active / Datorii (total active: 4.385 RON)
Autonomie financiară
100% (2016: 76,1%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 4.385 RON)
Rentabilitate active (ROA)
-3,19% (2016: -7,25%)
Profit net / Total active (total active: 4.385 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
-3,19% (2016: -9,52%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-12,73% (2016: -1,52%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Pierderi consecutive 2016-2017

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2017). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre BELLARSEN SRL

Reprezentanții firmei sunt: ARSENOAIA NECULAI (administrator), ARSENOAIA VLAD-NICOLAE (administrator), ARSENOAIA MIHAELLA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2017
Data Câmp Înainte După Sursă
18.09.2026 Plătitoare de TVA Nu Da ANAF