Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

STEFAN GROUP SUPPLIERS SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 11.10.2026 (ANAF)

STEFAN GROUP SUPPLIERS SRL (CUI 27219119) este înmatriculată din 2010 cu număr ORC J2010001322139 și are sediul în județul Constanța. Activitatea principală: Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări (cod CAEN 6622). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 109.026 RON și un profit net de 8.906 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 19,3% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
27219119
Nr. ORC
J2010001322139
EUID
ROONRC.J2010001322139
Înmatriculată
16 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ Aleea Arcaşului 8, Mun. Constanţa Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
109.026 RON
2025▼ 19,3%
Rezultat net
8.906 RON
2025▼ 70,9%
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
6622 Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
Secțiunea L · Diviziunea 66 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (6622 — Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (7) · 7 diviziuni
  • 4645 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
  • 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (1)
  • 4645 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (1)
  • 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
Diviziunea 56 · Restaurante și alte activități de servicii de alimentație (1)
  • 5622 Alte servicii de alimentație n.c.a.
Diviziunea 66 · Activități auxiliare pentru intermedieri financiare, activități de asigurare și fonduri de pensii (1)
  • 6619 Activități auxiliare intermedierilor financiare, exceptând activități de asigurări și fonduri de pensii
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
Diviziunea 85 · Învățământ (1)
  • 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
Diviziunea 86 · Activități referitoare la sănătatea umană (1)
  • 8699 Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 109.026 8.906 45.025 0 54.260 9.235 —
2024 135.036 30.553 52.959 5.757 78.682 31.480 0
2023 183.119 22.423 59.999 11.513 85.222 36.736 0
2022 182.713 78.082 47.811 11.513 230.816 194.518 1
2021 191.861 61.658 37.698 12.357 141.777 116.436 1
2020 205.536 49.043 30.777 14.310 101.087 84.620 1
2019 197.578 57.062 26.727 9.057 82.694 65.024 1
2018 178.846 53.344 23.748 5.105 54.193 35.550 1
2017 149.272 19.416 19.084 1.734 23.872 6.522 1
2016 195.387 18.632 29.207 1.734 14.579 -12.894 2

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
82,98% (2024: 62,72%)
Datorii / Total active (total active: 54.260 RON)
Solvabilitate generală
1,21 (2024: 1,59)
Total active / Datorii (total active: 54.260 RON)
Autonomie financiară
17,02% (2024: 37,28%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 54.260 RON)
Rentabilitate active (ROA)
16,41% (2024: 36,18%)
Profit net / Total active (total active: 54.260 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
96,44% (2024: 97,06%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
8,17% (2024: 22,63%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre STEFAN GROUP SUPPLIERS SRL

Reprezentanții firmei sunt: POSEA ŞTEFAN (administrator), POSEA RALUCA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
06.08.2026 Cod CAEN principal 4791 6622 ANAF