Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

VLAD CELL SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 11.10.2026 (ANAF)

VLAD CELL SRL (CUI 27506582) este înmatriculată din 2010 cu număr ORC J40/9764/2010 și are sediul în Sectorul 2, București. Activitatea principală: Comerț cu amănuntul al autovehiculelor (cod CAEN 4781). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 336.371 RON și un profit net de 2.992 RON. Cifra de afaceri a crescut cu 61,8% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
27506582
Nr. ORC
J40/9764/2010
EUID
ROONRC.J40/9764/2010
Înmatriculată
16 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ Sos. Mihai Bravu 196, Sector 2 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
336.371 RON
2025▲ 61,8%
Rezultat net
2.992 RON
2025▼ 56,6%
Angajați
0
2025

Activitate

CAEN principal
4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
Secțiunea G · Diviziunea 47 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4781 — Comerț cu amănuntul al autovehiculelor). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (16) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 8 diviziuni
  • 3313 Repararea echipamentelor electronice și optice
  • 3314 Repararea echipamentelor electrice
Diviziunea 33 · Repararea, întreținerea și instalarea mașinilor și echipamentelor (2)
  • 3313 Repararea echipamentelor electronice și optice
  • 3314 Repararea echipamentelor electrice
Diviziunea 45 · Comerț cu ridicata și cu amănuntul, întreținerea și repararea autovehiculelor și motocicletelor (2)
  • 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)
  • 4519 Comerț cu alte autovehicule
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (1)
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (4)
  • 4741 Comerț cu amănuntul al calculatoarelor, unităților periferice și software-ului in magazine specializate
  • 4742 Comerț cu amănuntul al echipamentului pentru telecomunicații în magazine specializate
  • 4743 Comerț cu amănuntul al echipamentelor audio/video în magazine specializate
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
Diviziunea 62 · Activități de servicii în tehnologia informației (3)
  • 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației
  • 6203 Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
  • 6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (1)
  • 7420 Activități fotografice
Diviziunea 85 · Învățământ (1)
  • 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
Diviziunea 90 · Activități de creație și interpretare artistică (2)
  • 9002 Activități suport pentru interpretare artistică (spectacole)
  • 9004 Activități de gestionare a sălilor de spectacole

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 336.371 2.992 424.826 5.248 315.072 -103.593 0
2024 207.897 6.897 695.198 5.248 583.364 -106.586 0
2023 235.971 -53.940 493.054 5.248 373.021 -113.443 1
2022 65.901 -28.052 305.211 2.202 243.506 -59.503 1
2021 0 0 40.240 2.202 3.515 -31.451 0
2020 0 0 40.240 2.202 3.515 -31.451 0
2019 — 0 40.240 2.202 3.515 -31.451 —
2018 — 0 40.240 2.202 3.515 -31.451 —
2017 0 0 40.240 2.202 3.515 -31.451 0
2016 0 0 40.240 2.202 3.515 -31.451 0

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
132,63% (2024: 118,11%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
0,75 (2024: 0,85)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
-32,34% (2024: -18,11%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
0,93% (2024: 1,17%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
0,89% (2024: 3,32%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre VLAD CELL SRL

Reprezentantul firmei este: IVAN VLĂDUŢ - CONSTANTIN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
11.10.2026 Cod CAEN principal 4511 4781 ANAF