Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

PLETANI SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 15.10.2026 (ANAF)

PLETANI SRL (CUI 27553398) este înmatriculată din 2010 cu număr ORC J22/1397/2010 și are sediul în Hârlau, județul Iași. Activitatea principală: Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (cod CAEN 4711). În 2022, firma a raportat o cifră de afaceri de 220.930 RON, un profit net de 7.079 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri e practic neschimbată față de 2021 (+0,8%).

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
27553398
Nr. ORC
J22/1397/2010
EUID
ROONRC.J22/1397/2010
Înmatriculată
16 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Gării 3, Orş. Hârlău Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2022).

Cifra de afaceri
220.930 RON
2022▲ 0,8%
Rezultat net
7.079 RON
2022
Angajați
1
2022▼ 50,0%

Activitate

CAEN principal
4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Secțiunea G · Diviziunea 47 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2022
4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (17) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 4 diviziuni
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (1)
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (12)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (3)
  • 4781 Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
  • 4782 Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
  • 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (1)
  • 4932 Transporturi cu taxiuri

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — 0 15.554 — 1.759 -13.795 —
2024 — 0 15.554 — 1.759 -13.795 —
2023 — -3.493 15.554 — 1.759 -13.795 —
2022 220.930 7.079 29.049 — 13.521 -15.528 1
2021 219.133 -36.637 57.446 — 34.839 -22.607 2
2020 217.679 -2.517 32.025 — 46.055 14.030 2
2019 88.628 17.112 52.782 — 69.329 16.547 1
2018 87.761 -12.227 50.887 — 50.322 -565 1
2017 78.064 5.622 26.388 — 38.049 11.661 1
2016 91.115 6.731 16.080 — 22.120 6.040 2

Indicatori financiari

bilanț 2022 (vs 2021)
Grad de îndatorare
214,84% (2021: 164,89%)
Datorii / Total active (total active: 13.521 RON)
Solvabilitate generală
0,47 (2021: 0,61)
Total active / Datorii (total active: 13.521 RON)
Autonomie financiară
-114,84% (2021: -64,89%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 13.521 RON)
Rentabilitate active (ROA)
52,36% (2021: -105,16%)
Profit net / Total active (total active: 13.521 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
3,2% (2021: -16,72%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2022). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre PLETANI SRL

Reprezentantul firmei este: PLETAN ALINA-IOANA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2022